Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3392
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sąd uznał roszczenie Pol–Skalu wobec Starostwa

Sobota, 14 kwietnia 2018, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2018, 9:09
Autor: WAC
Powiat: Sąd uznał roszczenie Pol–Skalu wobec Starostwa
Fot. WAC
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze przegrało pierwszą odsłonę batalii sądowej z firmą Pol – Skal. Czy oznacza to, że będzie musiało zapłacić spółce wielomilionowe odszkodowanie?

Przypomnijmy. Firma Pol – Skal, wystąpiła na drogę sądową, domagając się ponad 100 milionów złotych odszkodowania od Starostwa Powiatowego, gdyż obarcza je winą za brak możliwości wydobywania skalenia w Karpnikach. Spółka twierdzi, że musiała zrezygnować z pozyskiwania kruszywa w kopalni w tej miejscowości po tym, gdy w 2008 roku Starostwo wprowadziło ograniczenia tonażu na podlegających mu drogach. Samorząd tłumaczył taką decyzję troską o stan dróg i mostów, które mogłyby uszkodzić przejeżdżające ciężkie pojazdy z urobkiem. Nie bez znaczenia były też protesty mieszkańców w tej sprawie.

- Ustne uzasadnienie wyroku, który zapadł 16 marca było bardzo krótkie i ogólnikowe – mówi reprezentująca przed sądem Starostwo Powiatowe radca prawna Dagmara Mazur. -
Sąd odniósł się jedynie do stwierdzenia, że czynność starosty polegająca na zatwierdzeniu stałej organizacji ruchu drogowego na drodze powiatowej oraz drogach gminnych w ciągu ulic Sportowej oraz Turystycznej w Karpnikach jest nieważna i w związku z tym uznał roszczenie spółki Pol – Skal za usprawiedliwione. Dopiero po ewentualnym uprawomocnieniu się wyroku sąd będzie prowadził postępowanie co do wysokości roszczenia.

Obecnie Starostwo Powiatowe czeka na pisemne uzasadnienie wyroku i jest niemal pewne, że zaskarży go do sądu drugiej instancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group