Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2720
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Ruszyła III edycja zbiórki nakrętek, tym razem dla dzieci z zespołem downa

Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:24
Aktualizacja: 10:31
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Ruszyła III edycja zbiórki nakrętek, tym razem dla dzieci z zespołem downa
Fot. Organiatorzy
Trwa już trzecia tura zbiórki nakrętek zorganizowana przez firmę VESNA bajeczne imprezy. Tym razem przy współudziale Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. – Obecnie zbieramy pieniądze dla najuboższych dzieci z zespołem downa na wakacyjny turnus rehabilitacyjny – informuje Magdalena Pruś z firmy Vesna.

Konkurs trwa do 30 czerwca br. Szkoła lub przedszkole, które uzbiera najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jedno dziecko wygra festyn, który we wrześniu zorganizuje i poprowadzi firma VESNA bajeczne imprezy. Natomiast firma Olinek udostępni zamek dmuchany.

- W tej edycji przewidziano także nagrodę dla szkół gimnazjalnych i średnich, które w poprzednich edycjach także chętnie włączyły się do zbiórki – informuje Magdalena Pruś. - Placówka, która uzbiera najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia odbędzie ciekawe szkolenie medyczne połączone z pokazem ratownictwa medycznego – dodaje.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa działa od 2004 roku i wspiera rodziny dzieci z tą wadą genetyczną we wszystkich dziedzinach życia. Jednym z większych problemów tych rodzin są wysokie koszty specjalistycznej terapii i rehabilitacji, którą trzeba prowadzić niemal od urodzenia dziecka i kontynuować przez długie lata.

- Organizacja stale poszukuje pieniędzy na dofinansowanie udziału dzieci z zespołem Downa w ważnych dla ich rozwoju zajęciach rehabilitacyjno-terapeutycznych oraz w turnusach psychoterapeutycznych nad morzem – informuje Magdalena Pruś z firmy Vesna. - Niektóre z tych dzieci wychowują się w niezamożnych, wręcz ubogich rodzinach, które pomimo dofinansowania nie mogą pozwolić sobie na wysłanie dziecka na taki turnus – dodaje organizatorka.

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch edycjach łącznie udało się zebrać 18 ton plastikowych nakrętek, czyli 18 000 zł, które zostały przekazane Klaudii Kwiecińskiej. Dziewczynka miesiąc temu w Indiach przeszła kosztowny zabieg iniekcji komórek macierzystych.

„Festyn za nakrętki”, który odbył się we wrześniu 2012 r. wygrało Przedszkole w Mysłakowicach, natomiast na „Balu za nakrętki” bawiły się dzieci z internatu przy Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze. Warto dodać, że do akcji włączyło się przeszło 50 instytucji z Jeleniej Góry i okolic.

Regulamin akcji oraz informacje na temat odbioru nakrętek znajdą Państwo na stronie internetowej www.pomagamy.vesna.pl oraz pod nr tel. 665 045 678 lub 607 587 103.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group