Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6291
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerem przez Polskę i Europę. Sposób na końskie zdrowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 lutego 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Petr
Fot. Petr
W Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj prelekcja Bolesława Osipika, „rowerowego ambasadora” naszego miasta dotycząca jego podróży na dwóch kółkach przez Polskę i Europę.

Podczas wczorajszej prelekcji w KSON w Jeleniej Górze Bolesław Osipik – znany mieszkańcom naszego miasta jako „rowerowy ambasador” promujący stolicę Karkonoszy w odwiedzanych przez siebie miejscach, opowiedział przybyłym o swoich podróżach na dwóch kółkach. Każdy z obecnych mógł również oglądnąć obszerne archiwum fotograficzne przedstawiające różne tereny z Polski i zagranicy, które w ciągu kilkudziesięciu lat zjeździł na rowerze jeleniogórski cyklista. Do tej pory Bolesław Osipik przejechał w sumie ponad 300 tysięcy kilometrów.

– Podróżowanie rowerem przez Polskę i Europę to moja największa pasja. Ale nie tylko, gdyż jest to również doskonały sposób na promowanie mej małej ojczyzny – pięknej Jeleniej Góry, w której przyszło mi żyć – powiedział nam Bolesław Osipik.– Bardzo chciałbym, by rower stał się bardziej popularny wśród jeleniogórzan. Pamiętajcie, jazda na dwóch kółkach to nie tylko przyjemność, lecz również sposób na życie i końskie zdrowie! – zapewnił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~swercru 8-02-2012 10:50
sądząc po twarzach to rzeczywiście końskie hehe ; D
~Madzia86 8-02-2012 13:40
Pan Bolesław powinien zgłosić się do teleexpresu i zasiąść w loży Ludzi pozytywnie zakręconych :) Niech młodzi biorą przykład, bo coraz mniej jest takich osób, które powinny być dla nich autorytetatmi.
~do 13:40 8-02-2012 15:03
Lekka przesada. A z tymi przejechanymi kilometrami to też coś nie tak. Wystarczy trochę matematyki, widocznie panowie 24 h na rowerku ;)
~x 9-02-2012 10:57
Ok, rowerem przez Polske, musi byc cos fajnego ale.... kogo stac na drozyzne moteli i innych baz noclegowych. wiadomo na rowerek garkuchni nie zapakujesz bo nie ujedziesz z tym ciezarem wiec pozostaja knajpki gdzie posilek to ok 25-30zl a gdzie reszta dnia czy dni. Namiot to tez lichy pomysl, gdyz starsi po noclegu na ziemi wstana pokreceni i kto w takim stanie pop...luje? To zabawa dla zdrowych , sprawnych i bogatych ludzi. majac przecietny rower z Cerfura czy Tesco zajedziesz do jezowa i luzy w korbach p...low pewne!!!! wiec na rower tez trzeba najmniej 2 tys zlotych by to gdzies dojechalo. Jak mowie, pomysl fajny ale nie dostepny dla przecietnego zjadacza chleba.
~sabotage 9-02-2012 21:33
X ma rację, to nie jest zabawa dla przeciętnego zjadacza chleba. przeciętny zjadacz chleba woli wypić piwo i pooglądać tv.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group