Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7141
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rekordy na konkursowych odbitkach

Wtorek, 29 lipca 2008, 15:35
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 8:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rekordy na konkursowych odbitkach
Fot. TEJO
Aż 312 fotografii wykonanych przez 54 autorów wpłynęło na konkurs „Jelenia Góra i jeleniogórzanie 2008”. Jurorzy oceniali we wtorek plon zmagań zorganizowanych przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Będzie kłopot ze wskazaniem laureatów.

Trzy długie stoły w jednej z większych sal hotelu Europa: tyle miejsca trzeba było, aby pomieścić wszystkie fotografie nadesłane na tradycyjny konkurs. – Tak szeroki odzew był możliwy dzięki nagłośnieniu imprezy w portalu Jelonka.com – mówi Tadeusz Biłozor, komisarz zmagań. – Wielu uczestników deklarowało, że to właśnie z Jelonki pobrali karty zgłoszeń.

Na fotografiach widzimy jeleniogórską rzeczywistość tego roku. Rozkopane ulice, imprezy kulturalne. Są też bardziej wysublimowane krajobrazy miejskie. Nostalgiczne widoczki stolicy Karkonoszy z różnych perspektyw, wykonane w różnych porach dnia i nocy. Są zdjęcia pojedyncze, są zestawy. Nie brakuje portretów.

– Poziom prac jest wyższy niż w ubiegłym roku. No i oczywiście jest ich znacznie więcej – mówi Janusz Pytel, szef Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Technicznie większość to odbitki wykonane z cyfrowych oryginałów, ale są także tradycyjne – szlachetne powiększenia na papierze wywoływanym w ciemni. – Na wielu zdjęciach widać obróbkę cyfrową, ale nie jest to przerost formy nad treścią. Fotografujący wiedzieli, jaki efekt chcą uzyskać poprzez taką kosmetykę – usłyszeliśmy od T. Biłozora.

Jurorzy pod przewodnictwem Andrzeja Raja (szef Karkonoskiego Parku Narodowego) dokonywali we wtorek wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. O przyznanych nagrodach zainteresowani zostaną wkrótce powiadomieni, a pokonkursową wystawę będzie można oglądać od września w Galerii Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, który jest współorganizatorem konkursu pod patronatem prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group