Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10281
Zalogowanych: 65
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rehabilitacja na wczasach z dofinansowaniem

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
Jeleniogórski oddział Polskiego Związku Emerytów i Rencistów kolejny raz organizuje turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Osoby z przyznaną grupą inwalidzką mogą liczyć na dofinansowanie wyjazdu.

- Dzięki wieloletniej nieprzerwanej działalności w tym zakresie współpracujemy i dysponujemy sprawdzonymi bazami zabiegowymi w dwóch miejscowościach nadmorskich: Mrzeżyno i Dźwirzyno, gdzie w ramach turnusów wysyłane są grupy 50-osobowe – informuje Czesław Chojecki, wiceprezes Związku odpowiedzialny za organizację wyjazdu na rehabilitację.

Osoby chętne muszą dostarczyć do Związku wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Ci, którzy mają grupę inwalidzką mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a uczestnicy spoza miasta – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

- W zakresie skompletowania niezbędnej dokumentacji, jak i ubiegania się o dofinansowanie, Związek udziela wsparcia i służy pomocą – zapewniają organizatorzy wyjazdu. - Na miejsce pobytu kuracjusz zabiera ze sobą dokumentację medyczną choroby. Na miejscu lekarz, po konsultacji, zapisuje odpowiednie zabiegi – dodają.

Wachlarz proponowanych zabiegów zadowoli każdego: borowina, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, krioterapia, inhalacje ultradźwiękowe, laseroterapia i masaże. Kto ma ochotę i dysponuje odpowiednią kwotą, może wykupić sobie dodatkowe usługi.

Po zabiegach kuracjusze nie są pozostawieni samym sobie. Zawsze organizowane są dla nich wieczorki taneczne i ogniska, wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty terapii zajęciowej.

–Jestem bardzo zadowolona – dzieli się swoją opinią pani Ania. – Szum morza, wschody i zachody słońca, spacer boso po plaży i jeszcze zabiegi. Wracam do domu wypoczęta i pełna optymizmu, że przywieziony zapas energii pomoże mi przetrwać nawet najmroźniejszą zimę – dodaje wieloletnia uczestniczka.

Dwutygodniowy pobyt to koszt ok. 1300 zł. W cenie mieści się przejazd w obie strony i pakiet 10 zabiegów.
- Wielką dogodnością jest to, że opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi korzystać z zabiegów i koszt jego pobytu zmniejsza się o 150 zł – informuje Czesław Chojecki.

Z inicjatywy przewodniczącego PZERiI Stanisława Dziedzica planowane jest podjęcie współpracy z kolejnymi dwoma ośrodkami w Jarosławcu w ośrodku „Arka” oraz na Ukrainie w Truskawcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
393
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group