Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7203
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rehabilitacja na wczasach z dofinansowaniem

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
Jeleniogórski oddział Polskiego Związku Emerytów i Rencistów kolejny raz organizuje turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Osoby z przyznaną grupą inwalidzką mogą liczyć na dofinansowanie wyjazdu.

- Dzięki wieloletniej nieprzerwanej działalności w tym zakresie współpracujemy i dysponujemy sprawdzonymi bazami zabiegowymi w dwóch miejscowościach nadmorskich: Mrzeżyno i Dźwirzyno, gdzie w ramach turnusów wysyłane są grupy 50-osobowe – informuje Czesław Chojecki, wiceprezes Związku odpowiedzialny za organizację wyjazdu na rehabilitację.

Osoby chętne muszą dostarczyć do Związku wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Ci, którzy mają grupę inwalidzką mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a uczestnicy spoza miasta – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

- W zakresie skompletowania niezbędnej dokumentacji, jak i ubiegania się o dofinansowanie, Związek udziela wsparcia i służy pomocą – zapewniają organizatorzy wyjazdu. - Na miejsce pobytu kuracjusz zabiera ze sobą dokumentację medyczną choroby. Na miejscu lekarz, po konsultacji, zapisuje odpowiednie zabiegi – dodają.

Wachlarz proponowanych zabiegów zadowoli każdego: borowina, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, krioterapia, inhalacje ultradźwiękowe, laseroterapia i masaże. Kto ma ochotę i dysponuje odpowiednią kwotą, może wykupić sobie dodatkowe usługi.

Po zabiegach kuracjusze nie są pozostawieni samym sobie. Zawsze organizowane są dla nich wieczorki taneczne i ogniska, wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty terapii zajęciowej.

–Jestem bardzo zadowolona – dzieli się swoją opinią pani Ania. – Szum morza, wschody i zachody słońca, spacer boso po plaży i jeszcze zabiegi. Wracam do domu wypoczęta i pełna optymizmu, że przywieziony zapas energii pomoże mi przetrwać nawet najmroźniejszą zimę – dodaje wieloletnia uczestniczka.

Dwutygodniowy pobyt to koszt ok. 1300 zł. W cenie mieści się przejazd w obie strony i pakiet 10 zabiegów.
- Wielką dogodnością jest to, że opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi korzystać z zabiegów i koszt jego pobytu zmniejsza się o 150 zł – informuje Czesław Chojecki.

Z inicjatywy przewodniczącego PZERiI Stanisława Dziedzica planowane jest podjęcie współpracy z kolejnymi dwoma ośrodkami w Jarosławcu w ośrodku „Arka” oraz na Ukrainie w Truskawcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group