Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4456
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Radni czekają na opinię kuratora

Środa, 28 lutego 2018, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2018, 6:51
Autor: WAC
Piechowice: Radni czekają na opinię kuratora
Fot. WAC
Radni Piechowic spotkali się wczoraj (27.02) na kolejnej sesji Rady Miasta. Mimo zapowiedzi nie zajmowano się sprawą dostosowania sieci szkół w mieście do wymogów reformy oświaty. Na wstępie obrad z porządku zostały zdjęte dwa punkty, które najbardziej interesowały mieszkańców miasta.

Były to podjęcie uchwał o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, Podstrefy Piechowice oraz dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Ta ostatnia została wycofana na wniosek burmistrza, gdyż do urzędu nie wpłynęła jeszcze opinia kuratora o projekcie dokumentu.

W tej sytuacji najważniejszymi decyzjami podjętymi przez radnych podczas sesji było nadanie nowych nazw kolejnym odnogom ulicy Kolonijnej w Michałowicach: Karkonoska i Zaciszna. W przypadku tej drugiej nazwy radni przychylili się do prośby grupy mieszkańców. Przyszli oni na sesję, gdyż nie podobała im się wcześniej zaproponowana w projekcie uchwały propozycja nazwania ich ulicy Narciarską.

Radni przyjęli też stawki opłat za pobyt dzieci w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Piechowice za korzystanie z ich świadczeń w zakresie przekraczającym podstawę programową. Ustalono, że każda kolejna godzina pobytu przedszkolaka powyżej pięciogodzinnego darmowego minimum programowego, w dwóch tego typu placówkach podlegających samorządowi, będzie kosztować 1 złoty. Rada zdecydowali również o przekazaniu dotacji celową w wysokości prawie 5 tysięcy złotych, dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej na zakup nowych mundurów oraz wyposażenia

Dodajmy, że radni podczas sesji mieli okazję przetestować nowy elektroniczny system do głosowania i prowadzenia obrad, kupiony w ramach projektu wprowadzania „e – usług”do piechowickiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group