Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pustka na torach

Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 8:34
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Kotlina Jeleniogórska: Pustka na torach
Fot. Arkadiusz Piekarz
Szynobus miał wrócić na trasę, ale znów się zepsuł – doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Mowa o pojeździe, który obsługuje linię Jelenia Góra – Lwówek Śląski.

Szynobus już raz był zepsuty. Polskie Koleje Państwowe obiecały, że po naprawie wróci na wspomniane torowisko, ale zapadła inna decyzja. Szynobus pojechał do Krakowa, gdzie woził pasażerów. Tam jednak znów się zepsuł i czeka na naprawę silnika.

Inny pojazd, który miał kursować z Jeleniej Góry do Lwówka i z powrotem, jeździ na tej linii sporadycznie. Bardziej potrzebny jest na trasie z Kamieńca Ząbkowieckiego do Legnicy.

PKP zapewniają, że pasażerowie nie zostają bez środka komunikacji: wożą ich autobusy komunikacji zastępczej.

Ludzie nie są tymczasem z tego powodu zadowoleni. Uważają, że autobus jest mniej wygodny, a zimą mogą pojawić się problemy. Autobusy często zakopują się w śnieżnych zaspach.

Zakład Przewozów Pasażerskich Polskich Kolei Państwowych zapewnił dziennik, że na początku października szynobus wróci na trasy w regionie jeleniogórskim. Przyszłość połączenia Jeleniej Góry z Lwówkiem jest zapewniona jednak tylko do 10 grudnia. Do tego czasu umowa z urzędem marszałkowskim nie zakłada likwidacji linii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group