Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5583
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przewodnicy sudeccy w Młodzieżowym Teatrze Cyrkowym

Czwartek, 20 czerwca 2019, 15:09
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 6:19
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Przewodnicy sudeccy w Młodzieżowym Teatrze Cyrkowym
Fot. Archiwum K. Tęczy
Przewodnicy sudeccy zostali zaproszeni 17 czerwca do Młodzieżowego Teatru Cyrkowego popularnie nazywanego „Cyrklandem” w Miłkowie. Na co dzień dla przejeżdżających przez Miłków jest to miejsce nieznane.

Wynika to z faktu, iż całość ukryta jest za niezbyt okazałymi zabudowaniami. Gdy jednak zjedzie się na parking i pójdzie za owe budowle, naszym oczom ukaże się prawdziwy świat cyrku. Znajduje się tam spory namiot cyrkowy dostosowany do warunków zimowych. Dzięki temu są tu wystawiane przedstawienia przez cały rok.

Znajdują się tam także wozy cyrkowe i przebieralnie dla dzieci, w których mogą one założyć udostępniane stroje. Pozwala to na pyszną zabawę. Dzieci nie czują się skrepowane i bardzo chętnie biorą udział w proponowanych zajęciach. A trzeba wiedzieć, że przygotowane tu warsztaty cyrkowe stoją na bardzo wysokim poziomie.

Z reguły wizyta w Cyrklandzie trwa około trzech godzin. Najpierw ma miejsce przedstawienie cyrkowe, podczas którego można obejrzeć sztukę iluzji. Później można popatrzeć jak potrafi być zręczne ciało ludzkie. Ćwiczenia na szarfach wprawią wszystkich w osłupienie. Lepiej jednak tego samemu nie próbować. Znajduje się tu także spora sala, w której można organizować zabawy i przyjęcia. Jest to o tyle wygodne, że nawet gdy w jednym czasie spotkają się dwie grupy, wcale sobie nie wadzą.

Miejsce to, mimo iż odwiedzane jest codziennie przez dziesiątki a nawet setki osób niestety jest bardzo mało znane w naszym regionie. Większość odwiedzających to goście z innych stron. Mało tego, artyści z Cyrklandu często wyruszają na tournée zagraniczne odwiedzając inne kontynenty. Może zatem warto brać pod uwagę to magiczne miejsce planując wycieczki, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje. Zwłaszcza, co nie jest bez znaczenia, że ceny nie są wcale wygórowane a właściciele zapewniają wspaniałą atmosferę.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group