Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7867
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przetarg na wodociąg w Małej Kamienicy – wkrótce

Niedziela, 19 listopada 2017, 7:06
Autor: WAC
Region: Przetarg na wodociąg w Małej Kamienicy – wkrótce
Fot. Archiwum
Lada dzień samorząd gminy Stara Kamienica ogłosi przetarg na wykonanie wodociągu i kanalizacji we wsi Mała Kamienica. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

W Małej Kamienicy nie ma wodociągu, zaś około 200 mieszkańców tej wsi wodę pobiera z przydomowych studni. Problem pojawił się kilka lat temu, gdy w wyniku suszy część studni wyschła. Po jakimś czasie w niektórych z nich woda pojawiła się ponownie jednak nie nadawała się do picia, gdyż zawierała zbyt duże ilości żelaza i manganu. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem stało się wybudowanie we wsi wodociągu.

Na ten cel gminie Stara Kamienica udało się uzyskać dotację w wysokości około 2 milionów złotych z programu rozwoju obszarów wiejskich. Całkowita wartość prac wynosi 3,2 mln zł., pozostała sumę samorząd chcę uzyskać dzięki pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki temu, że woda do Małej Kamienicy popłynie poprzez wpięcie do wodociągu Starej Kamienicy koszty inwestycji będą niższe. Nie trzeba będzie budować osobnej stacji uzdatniania oraz oczyszczalni ścieków. Długość nowego wodociągu wyniesie około cztery kilometry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group