Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 9617
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Przełom w procesie burmistrza

Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:05
Autor: Radio Wrocław
Zapowiada się przełom w procesie oskarżonego o jazdę po pijanemu i utrudnianie śledztwa kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. Jeden z oskarżonych przyznał się do utrudniania śledztwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

>Do kamiennogórskiego sądu wpłynął wniosek o osobne rozpoznanie sprawy wałbrzyskiego lekarza Macieja G. W procesie kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. odpowiada on za nieudolne utrudnianie śledztwa. Doradzał bowiem burmistrzowi by ten zeznał, że pił lecytynę przez co miał mieć alkohol we krwi, gdy zatrzymała go policja.

Maciej G. ustalił z prokuratorem wymiar kary. Ma zapłacić 150 stawek grzywny po 20 złotych, czyli w sumie 3 tysiące. Takie uzgodnienie musi jeszcze zatwierdzić sąd, który zbierze się w tej sprawie 29 czerwca o 8.30.
Jak mówi adwokat wałbrzyskiego doktora, Andrzej Graunitz prokurator zgodził się w tym wypadku na nadzwyczajne złagodzenie kary. Maciej G. bowiem wielkich szkód nie narobił a jego wyjaśnienia ułatwiły postępowanie w sprawie burmistrza i jego zastępcy, oskarżonego również o nieudolne utrudnianie postępowania.

Wyłączenie lekarza ze sprawy może utrudnić obronę i przeciąganie procesu adwokatom dwóch pozostałych oskarżonych, którzy obecnie nadal pełnią funkcję w kamiennogórskim samorządzie.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
376
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
60%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
 
Aktualności
Zamiast ogródka – sąd i marihuana
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group