Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14989
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Przełom w procesie burmistrza

Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:05
Autor: Radio Wrocław
Zapowiada się przełom w procesie oskarżonego o jazdę po pijanemu i utrudnianie śledztwa kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. Jeden z oskarżonych przyznał się do utrudniania śledztwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

>Do kamiennogórskiego sądu wpłynął wniosek o osobne rozpoznanie sprawy wałbrzyskiego lekarza Macieja G. W procesie kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. odpowiada on za nieudolne utrudnianie śledztwa. Doradzał bowiem burmistrzowi by ten zeznał, że pił lecytynę przez co miał mieć alkohol we krwi, gdy zatrzymała go policja.

Maciej G. ustalił z prokuratorem wymiar kary. Ma zapłacić 150 stawek grzywny po 20 złotych, czyli w sumie 3 tysiące. Takie uzgodnienie musi jeszcze zatwierdzić sąd, który zbierze się w tej sprawie 29 czerwca o 8.30.
Jak mówi adwokat wałbrzyskiego doktora, Andrzej Graunitz prokurator zgodził się w tym wypadku na nadzwyczajne złagodzenie kary. Maciej G. bowiem wielkich szkód nie narobił a jego wyjaśnienia ułatwiły postępowanie w sprawie burmistrza i jego zastępcy, oskarżonego również o nieudolne utrudnianie postępowania.

Wyłączenie lekarza ze sprawy może utrudnić obronę i przeciąganie procesu adwokatom dwóch pozostałych oskarżonych, którzy obecnie nadal pełnią funkcję w kamiennogórskim samorządzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
348
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Absolutny hit kolejki!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group