Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5577
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przeczytaj miasto. Jutro w BWA

Środa, 21 września 2011, 9:36
Aktualizacja: 11:11
Autor: BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza na spotkanie pod hasłem „Czytanie miasta”.
Organizatorzy wyszli z założenia, że miasto można potraktować jako tekst poddawany nieustannym procedurom interpretacji.

Spotkanie, w którym udział wezmą Roman Kurkiewicz i Paweł Krzaczkowski, dotyczyć będzie realnych i potencjalnych skutków takiego podejścia do tematu, skutków architektonicznych i urbanistycznych, jak również społecznych. Początek debaty o godzinie 18 w BWA przy ulicy Długiej 1.

Roman Kurkiewicz (ur. 1962) – dziennikarz, redaktor, felietonista. Studiował filozofię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Odbywał nowicjat w zakonie dominikanów w Poznaniu. W latach 1979-89 związany z opozycją demokratyczną.
Pracował w "Gazecie Wyborczej" (od początku jej istnienia), współtworzył m.in. "Magazyn Gazety", był pracownikiem działu publicystyki TVP2, współpracował przy takich programach jak "Tok Szok" i "Magazyn Literacki", pracował również w Polsacie, TV 4 oraz w radiu TOK FM, gdzie prowadził programy "Pod tytułem", "Kurkiewy" oraz "Mówi się". W 2001 był zastępcą kierownika działu społecznego w tygodniku "Newsweek Polska". W 2002 roku redaktorem naczelnym "Przekroju", aktualnie jest felietonistą tego tygodnika (cykl "Łżem i wobec", obecnie "lewomyślnie"). Wydał "Klapsy polskie" (Iskry), książkę będącą wyborem felietonów z lat 2006-2009. Związany z Collegium Civitas, gdzie wykłada przedmiot: warsztat prasowy – literatura faktu".

Paweł Krzaczkowski (ur. 1981) – eseista, autor tekstów poetyckich i małych próz, redaktor działu kultury pisma „Recykling Idei”, członek Laboratorium Myśli Muzycznej. Publikował m.in. na łamach „Formatu”, „Odry”, „8 Arkusza Odry”, „Rity Baum”, „Dwutygodnika”, „De Musica/Krytyka”, „Glissanda” oraz "Stron“. Pisze doktorat na kulturoznawstwie UWr poświęcony Burdż Chalifa w Dubaju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group