Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6349
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Promocja regionu jeleniogórskiego w Czechach

Piątek, 29 marca 2013, 7:21
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2013, 8:30
Autor: Mea
Powiat: Promocja regionu jeleniogórskiego w Czechach
Fot. Archiwum Starostwa
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze wzięli udział w trzydniowych targach turystycznych Euroregion Tour, które odbywały się w Jabloncu na Nysą. – Uczestniczyliśmy w targach w ramach projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”, promowaliśmy też markę Karkonosze – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Na targach były prezentowane różnorodne produkty z Czech i z Polski m.in. ceramika, wyroby szklane, witraże, a nawet leczniczy Likier Karkonoski.

– Promowaliśmy aktywną turystykę rowerową, czym byli bardzo zainteresowani Czesi. Pytano o połączenia kolejowe, gdyż taką formę podróży Czesi lubią najbardziej oraz o trasę z czeskiego Korzenowa do Szklarskiej Poręby i z Jablonca do Jeleniej Góry. Mieszkańcy znali nawet ceny biletów z Euroregionu Nysa, dokąd często wyjeżdżają. Okazuje się, że bardzo rozwija się przygraniczna turystyka zakupowa, którą byłem zaskoczony tzn. mieszkańcy przyjeżdżają do naszego powiatu na zakupy, gdyż są tańsze ceny – powiedział Wiesław Dzierzba.

Na targach były stoiska z Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego, czy też Bauzen i Zwickau. Na stoisku jeleniogórskiego powiatu prezentowane były również oferty poszczególnych gmin. – Dużym zainteresowaniem cieszyły się pałace w naszym powiecie, do których z chęcią przyjeżdżają Czesi. Pytano też o Park Miniatur w Kowarach, czy aquaparki - opowiadał Wiesław Dzierzba.

Podczas spotkań była okazja, by porozmawiać o dalszej współpracy powiatu jeleniogórskiego z powiatem Jablonec nad Nysą. – W czerwcu odbędzie się w Karpaczu pokaz mody wraz z biżuterią jablonecką. To będzie wstęp do dni biżuterii jabloneckiej i wyrobów szklanych w Jabloncu pod hasłem „Kruche piękno”. Pokazy będą trwały od 8 do 11 września. Również artyści z regionu jeleniogórskiego wezmą w nich udział. Oczywiście prezentowane wyroby będzie można też kupić – dodał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group