Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11687
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Próba oszustwa na… pawia

Czwartek, 21 listopada 2013, 9:22
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2013, 6:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Próba oszustwa na… pawia
Fot. Czytelnik
– Uważajcie na oszustkę, która próbuje wyłudzać pieniądze – ostrzega mieszkaniec Piechowic, który hoduje pawie. Kiedy jeden z nich się spłoszył i uciekł, mężczyzna dał ogłoszenie, że go poszukuje. Odezwała się kobieta, w sms–ach zażądała pieniędzy: 50 zł na konto i 50 zł przy odbiorze ptaka, którego w rzeczywistości nie miała.

Ptak zaginął 11 listopada br. Właściciel natychmiast dał ogłoszenie: „Późnym popołudniem w Piechowicach na Os. Piastów zginął paw indyjski. Zwierzę jest oswojone, ale bardzo płochliwe. Informacje o miejscu gdzie przebywa paw mile widziane. Za pomoc w odnalezieniu nagroda”. Na odzew nie musiał długo czekać.

- Jakaś kobieta wysłała smsa na numer telefonu podany w ogłoszeniu, że wie gdzie jest paw i odda go za sto złotych – relacjonuje właściciel ptaka. - 50 zł miałem przelać na jej konto, kolejne 50 zł chciała odebrać przy przekazaniu ptaka. Od razu zorientowałem się, że to oszustwo. Kobieta nie odbierała telefonu, nie chciała rozmawiać, pisała tylko sms-y. Rozpytałem znajomych i szybko okazało się, że jest to oszustka, która notorycznie naciąga ludzi. Dlatego ostrzegam, by inni nie dali się nabrać – mówi właściciel zaginionego pawia.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze potwierdza, że policja prowadzi kilka spraw dotyczących wyłudzeń.

- Osoby poszkodowane powinny jak najszybciej zgłosić to na policję – mówi podinsp. Edyta Bagrowska. – Ostrzegamy, żeby nie przelewać „w ciemno” na konto pieniędzy na poczet znaleźnego. Jeśli znalazca ma wobec nas uczciwe zamiary, to z pewnością zgodzi się na spotkanie i rozmowę. Ukrywanie tożsamości w rozmowie telefonicznej lub kontaktowanie się tylko za pomocą sms-ów czy e-maili powinno być dla nas sygnałem, że ktoś może chcieć nasz oszukać – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
483
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group