Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7583
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent dyscyplinuje urzędników

Czwartek, 25 lutego 2021, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Prezydent dyscyplinuje urzędników
Fot. DIOZ
Wracamy do tematu rannego łabędzia, który kilka dni temu został znaleziony przy jednym z jeleniogórskich obiektów handlowych. Pomocy w ratowaniu ptaka odmówiło wtedy kilka miejskich instytucji. Teraz głos w tej sprawie zabrał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Przypomnijmy. Postrzelony ptak zaległ w ogrodzie zewnętrznym jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych Jego kierownik, szukając pomocy dla rannego ptaka zadzwonił do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Stamtąd został odesłany do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Tam urzędniczka z którą rozmawiał powiedziała, że owszem może przyjąć zgłoszenie zdarzenia i skierować pod wskazany adres lekarza weterynarii, jednak koszty pomocy poniesie zgłaszający. Również w Straży Miejskiej został odesłany z kwitkiem. Pomocy znajdującemu się w ciężkim stanie zwierzęciu udzielił dopiero Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

W związku z tym zdarzeniem specjalne oświadczenie wydał prezydent Jeleniej Górze Jerzy Łużniak:

Incydent z postrzelonym łabędziem, znalezionym na terenie jednego z marketów sieciowych i zaniechaniem właściwych działań ze strony służb miejskich był wynikiem braku empatii i profesjonalizmu ze strony uczestniczących w nim pracowników urzędu - czytamy w oświadczeniu prezydenta. - Z osobami, które zawiniły w tej sprawie odbyły się rozmowy dyscyplinujące. Dokonano przeglądu, weryfikacji i uściślenia procedur, jakie obowiązują w takich przypadkach, co wykluczy powtórzenie się podobnych sytuacji w przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

86
60%
Cieszy
18
13%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
3%
Smuci
11
8%
Złości
24
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group