Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8329
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawo jazdy: szybciej i mniej stresów

Piątek, 19 czerwca 2009, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2009, 7:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Prawo jazdy: szybciej i mniej stresów
Fot. Angela
Zamiast sprawdzania wszystkich świateł i płynów eksploatacyjnych kursant losuje tylko po jednym zagadnieniu W lipcu natomiast w jeleniogórskim WORD–zie skróci się czas oczekiwania na egzamin praktyczny. Takie udogodnienia odczują egzaminowani w kategoriach. B i B1.

Teraz egzamin na placu trwa maksymalnie około 10 minut. Aby zaliczyć próbę, nie można jednak najechać kołem na linię wyznaczającą pole jazdy w łuku i na prostej. Zamiast sprawdzania wszystkich świateł i płynów eksploatacyjnych kursant losuje tylko po jednym zagadnieniu.
Inna zmiana to zakaz jazdy po tzw. wyłączonym polu, czyli zamalowanej paskami części jezdni. Jej dotknięcie jest równoznaczne z oblaniem egzaminu.

Zmiany organizacyjne natomiast mają zostać wprowadzone w Jeleniej Górze w lipcu. Na jednego egzaminatora będzie przypadał jeden kursant, a nie jak to było dotychczas cztery lub osiem osób. To skróci czas oczekiwania na wyjazd do miasta po zaliczonym egzaminie na placu.

– Chodzi o to by osoba, która zdała egzamin na placu miała możliwość wyjechania na miasto od razu, bez czekania, czyli z marszu – mówi Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. – Dzięki temu czas oczekiwania na egzamin praktyczny zmniejszy się co najmniej o połowę.

Mamy nadzieję, że te zmiany przyczynią się do zwiększenia zdawalności, ponieważ jak wynikało z uwag naszego psychologa czas oczekiwania nie sprzyja zdawaniu i podejściu do egzaminu. W mieście zdają bowiem, średnio, tylko trzy na dziesięć osób. Te po powrocie wymieniają się z czekającymi uwagami, popełnianymi błędami, co jeszcze bardziej potęguje ten stres egzaminowanych.

Jak mówi Robert Tarsa, podobne zmiany dotyczące skrócenia czasu oczekiwania na egzamin praktyczny już zostały wprowadzone w WORD we Wrocławiu, gdzie widoczne są pozytywne efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group