• Piątek, 13 grudnia 2019
  • Godz. 3:18
  • Imieniny: Łucji, Otylii
  • Czytających: 3045
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prawie 100 tys. zł wygrała Orkiestra w Jeleniej Górze!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 10:20
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2014, 8:11
Autor: Angela
Fot. Tomasz Raczyński
Jeleniogórzanie po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne i gorące serca, których ostudzić nie jest w stanie nawet mroźna pogoda. Podczas wczorajszego (12.01) 22.Finału dwa jeleniogórskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały łącznie 99 tys. zł. To o około 30 tys. zł więcej, niż w roku ubiegłym!

Podobnie jak w roku ubiegłym, w Jeleniej Górze mieliśmy dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Karkonoskiego Hufca Związku Harcerzy Polskich, z którego na ulice wyszło około 300 wolontariuszy oraz 140 kwestujących ze sztabu Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Młodzieży All–ternatywa. Zbieranie pieniędzy trwało do godz. 22.00, ale liczenie wymagało jeszcze większego poświęcenia, bo skończyło się po godz. 4.00 w nocy. Dzisiaj około godz. 9.30 obydwa sztaby przekazały już pieniądze do banku – łącznie 99 tys. zł, ale na tym nie koniec.

- Cały czas czekamy na zakończeni licytacji m.in. na Allegro – mówią przedstawiciele sztabów.

Harcerze na licytacje otrzymali m.in. sportową torbę, w której były dwie kurtki, dwie koszulki oraz kubki termiczne, szaliki i gadżety.

- Przekazał nam ją wicemarszałek Jerzy Łużniak i to tę torbę udało się sprzedać najdrożej, bo za ok. 320 zł – mówi Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze. – Inne przedmioty, które udało nam się dobrze sprzedać to: drewniany samochód od prezydenta Marcina Zawiły, (170 zł), maskotki od służb mundurowych i ratowniczych w tym pies w koszulce ratownika przekazany przez pogotowie ratunkowe czy kapelusz kowbojski Jerzego Pokoja – wymienia Maria Łabaziewicz.

Z licytacji i puszek ten sztab uzbierał 57,5 tys. zł. W zeszłym roku była to kwota około 47 tys. zł.
W sztabie All- ternatywy wylicytować można było m.in.: koszulkę z podpisami reprezentacji Polski piłkarek ręcznych z ostatnich mistrzostw świata, witraż z serduszkiem WOŚP, maskotki policji, straży pożarnej czy pogotowia. Z licytacji uzbierano 3 tys. zł a łącznie z zawartością puszek kwota urosła do 41,5 tys. zł.

- Jest to suma porównywana do ubiegłorocznej, ale w tym roku było dość chłodno więc obawialiśmy się, że tych pieniędzy będzie mniej – mówi Paweł Gluza. – Jak widać, ani wolontariuszom, ani mieszkańcom zimno w niczym nie przeszkadzało. W rekordowej puszce Paweł Szabat, student Uniwersytetu Ekonomicznego, zebrał ponad 2800 zł. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego naszej akcji – dodał Paweł Gluza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83) Dodaj komentarz

~zhp 13-01-2014 11:08
Jeśli można, mowa jest o Związku Harcerstwa (nie Harcerzy) Polskiego.
~mrrroooczna 13-01-2014 11:30
niestety harcerze w tym roku okazali się totalnym dnem, mówię tu o grupce, która w mysłakowicach okradała puszki... dodajmy,że sprawcami okazały się dzieciaki z... PODSTAWÓWKI. co się dzieje na tym świecie..
~$ 13-01-2014 11:59
170tyś za drewniany samochodzik !!!!??????????????
~oko 13-01-2014 12:44
kabaret cpuna..................... ! a po co place podatki ...? na batrrie do zegarkow nowaka ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~- 13-01-2014 12:57
drewniany samochód poszedł za 170zł! fatalny błąd
~pielęgniarka48 13-01-2014 13:14
Takie akcje dobre były 20 - 25 lat temu, kiedy nasz kraj wszedł na nową drogę a rządowej kasie było pusto. Teraz rząd i szpitale mają obowiązek finansować takie zakupy. Nie ma tego w żadnym cywilizowanym kraju, bo im sie w głowie nie miesci, że na takie rzeczy trzeba zbierać. W szpitalach brakuję kasy na opłacenie dobrego personelu medycznego na to też mamy zbierać??? Jak chcenie pomóc to kupcie do waszego szpitala łyżkę lub widelec a bogatsi posciel. Inaczej będziecie palcami szuflować ryż i siorbać to co nazywamy tu zupą. Pamiętajcie, że 10% kasy należy do fundacji a z każdego sms-a Urząd Skarbowy zabiera 23%. To tylko przez ostatnie 2 lata 8 milionów dla Owsiaka, na jego Woodstock i inne programy, z których mało kto korzysta oraz nigdzie nie podane przychody z Vat A vat dla
~ 13-01-2014 13:36
A co ty piguło 48 zrobiłaś dla swojego kraju, że tak jadem plujesz?
~ 13-01-2014 13:37
PO co zbierać i dawać owsiakowi lepiej zanieść odrazu do naszego szpitala to bedzie jakis pozytek i nikt sie nie nachapie.
~mts 13-01-2014 13:59
Cała ta WOŚP to to gigantyczny przerost formy nad treścią.Po pierwsze 21 z obecnym 22 lata zbierania, a i tak to zaledwie 0,1% tego co rocznie wydaje na sprzęt NFZ.Po drugie to jeden szpital w Polsce jest zadłużony średnio na jakieś 40 do 50 mln. zł, a po trzecie i chyba najważniejsze to cała ta impreza organizowana jest głównie z pieniędzy samorządowych czyli z budżetu państwa czyli z naszych podatków.Tak wiec zwolennicy WOŚP niech nie mówią, że nic nie dałem na Owsiaka, bo zrobiły to za mnie samorządy.
~SzanownyPan 13-01-2014 14:13
I Z CZEGO LUDZIE WASZA RADOŚĆ WYPŁYWA.Z tego, że musicie żebrać jak narkoman do puszek żeby mieć się czym leczyć?Z tego, że wasze pieniądze "na czysto" czyli bez paragonu lądują w czyjejś kieszeni.Radośnie wam, że z waszych pieniędzy trzeba opłacić prąd, wynajmowane kible, fajerwerki, zespoły, Owsiaka, złodziei i podszywaczy zaglądających do puszek a na końcu rzeczywiście zostanie kupiony jakiś sprzęt.Owsiak kupi 3 maszyny do 3 największych miast, a tam już kolejki do 2030.Pomarzyć możecie, że nawet na maszynę popatrzycie.Dostęp będą mieć znajomi, rodzina i koperciarze.I po co pokazujecie złodziejom w garniturach, że mimo ich usilnych starań jeszcze macie 'oooooo tyyyyleee" na oddanie komuś.Dowód, że powinno się po was jeździć do bólu.
~SzanownyPan 13-01-2014 14:18
Myślicie, że wasze 2zł czy 50zł w puszce to jakiś "niezwykły dar". Nie,nie.Wy jedynie pokazujecie ile można wam jeszcze dosadzić w rachunkach bo skoro ZA DARMOCHĘ kasę oddajecie, to czemu jej nie brać.To nie żebrak z puszka ma się starać o sprzęt medyczny, to nie twoim interesem Polaku jest temu żebrakowi rzucać - ten pazerny udający biednego człowieka wyzyskiwacz śmieje się z was, że kradnie na waszych oczach, a wy i tak nadal ślepo będziecie za nich kupować sprzęt.Makabra ludzie.
~SzanownyPan 13-01-2014 14:32
Myślicie, że dlaczego np. gry liczbowe nie są takie skore do oddawania pieniędzy?Przecież dla nich oddać "zakład z jednego dnia" to równa się cała kwota zebrana prze Orkiestrę bez żadnych dodatkowych kosztów, wynajmowanie sceny, nagłośnienia, opłacanie ludzi, ochrony, wynajem karetek. Bo w przeciwieństwie do was, nikt nie ma zamiaru robić z siebie jelenia! Po wyniku jaki uzbieraliście już Warszawa zaciera rączki, poczekajcie tylko, tacy bogacze z was? "Możesz wrzucić do puszki to i mi do kieszeni wrzucisz" cała elita w krawatach się wami zajmie.
~leonzawodowi 13-01-2014 14:33
Witam-a ja powiem tak, mnie to .... obchodzi co mówią inni o tej Orkiestrze, jak ja mogę pomóc choćby jednemu człowiekowi dzięki tej zbiórce to i tak będę co roku pomagał. Pomagam też w ciągu roku jak mogę też innym ludziom i to tylko się liczy. Psioczyć to nasza polska przypadłość. Przez te wszystkie lata ile dzieci uratowano, ile korzystało ze sprzętu kupionego z tej Wielkiej Zbiórki. Ja wiem ci co widzą tylko złą stronę to i tak mają swoje pesymistyczne zdanie. A ja mam to w d...!!!!
~gluś 13-01-2014 15:05
wielkie podziękowania należą się Wolontariuszom, Organizatorom i wszystkim Uczestnikom nawet krytykom, bo to nas mobilizuje :)
~torpeda 13-01-2014 15:18
Ja od 10 lat prowadzę działalność gospodarczą i płacę składki ZUS, przy których cała kasa z WOŚP, to może na waciki by wystarczała. I to przede wszystkim ZA TO szpital ma psi obowiązek ratować mnie i tych, z których te składki przymusowo płacę. Wszyscy są wdzięczni Owsiakowi i darczyńcom za "wielką akcję", ale tym, co codziennie płacą do tej studni bez dna to już się tylko kolejki należą. Z moich składek i podatków jest utrzymywana armia darmozjadów, a z groszy wrzuconych na WOŚP jest super sprzęt z serduszkami, bez którego szpitale pewnie byłyby puste, a tu jeszcze na prywatne biznesy Owsiaka, na taplanie się w błocie i fajerwerki wystarcza. Owsiak na prezydenta!
~narencjusz 13-01-2014 15:50
Pamiętajcie PiSki dobro zawsze wygrywa ze złem! Podzieliliście Solidarność, podzieliliście naród, ale nigdy nie wygracie z dobrem! Serce WIELKIEJ ORKIESTRY BIJE A MUZYKA GRA DALEJ! Doceniajcie wysiłek tych wspaniałych ludzi bo oni coś robią, wy nie robicie NIC! Tylko narzekacie, szukacie afer i knujecie, jak dojść do koryta! Obrzydliwe! Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrego serca.
~Kazimierz 13-01-2014 16:06
Serce zupełnie przysłoniło matematykę i ekonomię. Nie dziwota, że polskie społeczeństwo takie tępe. Jeleniogórskie także. 440 Wolontariuszy i 99 tys. To daje jakieś 225 zł na puszkę. Jeżeli odjąć z tego licytacje na Allegro, to pewnie jeszcze mniej. Więc proszę nie opowiadać o jakiejś nadzwyczajnej hojności Jeleniogórzan. Proszę odjąć z tego koszty przedsięwzięcia ( za pieniądze wszystkich podatników, tj. publiczne - np. wynajem sal, domy kultury, światełka do nieba też kosztują, budy koncertowe - ktoś je za coś wynajął, koszty energii elektrycznej ( także te u harcerzy ), koszty ochrony ( policja, wojsko, tw i straże) oraz darmowe reklamy. W konsekwencji to dęta impreza, przy której grzeją ręce media i politycy. Dary szpitalne są zatem niczym.
~mts 13-01-2014 16:17
Czy prezydent Jeleniej Góry poda koszt organizacji imprezy dla Owsiaka.
~niezależna 13-01-2014 17:07
... ci, którzy nigdy nikomu nie pomogli zawsze będą dyskredytować tych, którzy chcą i robią coś dla innych... Panie Jurku wielkie podziękowania dla Pana...
~niezależna 13-01-2014 17:12
.. całe szczęście , że Pan Jurek Owsiak robi swoje nie zwracając uwagi na jazgot zawistnych kundelków...
~ 13-01-2014 17:26
pieski przykościółkowe nie wiedzą,że są szczute bo Caritas chciał by mieć monopol na zbieranie kasy (z której nikt go potem nie rozlicza)
~mts 13-01-2014 17:30
Re:niezależna Owsiakowi pomagają wszyscy, czy tego chcą czy nie, za pośrednictwem samorządów organizujących koncerty, imprezy z budżetowych pieniędzy dla WOŚP.
~horacy 13-01-2014 17:30
Dziwię się że są jeszcze naiwniaki na których to działa. Pogrywanie na uczuciach i dobrym sercu ludzi jest ohydne. Jeśli ktoś tego nie widzi to do okulisty zapraszam tam nie ma sprzętu z serduszkami.
~niezależna 13-01-2014 17:36
... najwiekszymi naiwniakami są ci, którzy dają się naciągać na kasę pierd...mi na temat zbawienia i życia wiecznego...
~horacy 13-01-2014 17:38
Dlaczego Obwsiak nie podaje kosztów tej całej szopki? tylko chwali się pozyskanymi pieniędzmi.
~niezależna 13-01-2014 17:44
... sprawozdania finansowe są ogólnie dostępne, można zawsze sprawdzić a nie słuchać radykalnych katolickich oszołomów...
~ 13-01-2014 17:49
Czy w tych sprawozdaniach są ujęte suweniry od firm sprzedających ten cały sprzęt
~Kazimierz 13-01-2014 17:51
Przeanalizowałem kilka ostatnich lat ze sprawozdań finansowych Pana Owsiaka. Są rzetelne pod względem przepisów. Ale,niestety, nie ma tam rzeczywistych kosztów, o których piszą PT Internauci.
~niezależna 13-01-2014 17:56
... do 17:49 - ma Pan jakieś informacje w tym temacie, jeżeli tak to proszę to zgłosić do odpowiedniej instytucji , jeżeli są to tylko Pana insynuacje to proszę je wsadzić tam skąd je Pan wyciągnął...
~niezależna 13-01-2014 17:58
... Do Kazimierz, z tego co Pan napisał jest Pan kompletnym ignorantem w tym temacie więc proszę nie zgrywać znawcy...
~Press 13-01-2014 17:58
Wczoraj wieczorem kilkakrotnie napadały mnie w Jeleniej Górze watahy zamulonych i napastliwych małolatów próbując wyciągnąć ode mnie kilka złotych na jakiś nieznany mi cel. Obawiałem się ze w końcu zostanę okradziony więc pospiesznie wróciłem do hotelu. To było żenujące widowisko. Wstydziłem się za nich i za organizacje, która wynajęła te naiwne dzieciaki do żebrania.
~ 13-01-2014 18:03
Pani niezależna widzę żyje w jakimś świecie odizolowanym od rzeczywistości.
~mts 13-01-2014 18:11
Pani "niezależna" to klasyczny przykład zwolennika WOŚP, który skacze do gardła każdemu kto ośmieli się zapytać o rzeczywiste koszty działalności WOŚP.
~ 13-01-2014 18:17
Brawo Owsiak i jego pomysł przynoszący wymierne efekty, moherowe społeczeństwo woli dawać dla " czarnych "nie widzi ich ułomności ( Wesolowski, Gil i inni ) nie rozlicz ich z niczego, niebywała hipokryzja !!
~jb 13-01-2014 18:20
A pedofil w Watykanie sobie siedzi bo ma immunitet.Zbierajcie datki na utrzymanie pedofila,bo biskupem juz podobno nie jest.Od Owsiaka od...... się.
~horacy 13-01-2014 18:21
Po co w to mieszać katolików? ( jestem ateistą ale szanuję innych ludzi )
~ 13-01-2014 18:24
Do 16.17 A może tak zapytać prezydenta ile miasto kosztują imprezy katolickie organizowane w Jeleniej Górze- Boże Ciało, Orszak Trzech Króli, Imprezy niby niepodległościowe i inne !!! Wtedy ci k.. para opadnie ale to normalne mohery widzą cudze pod lasem , swoje pod nosem nie !!
~ 13-01-2014 18:26
Może jednak pan Zawiła poda jaki był koszt,pokryty z publicznych pieniędzy, przeprowadzenia tej akcji. W zeszłym roku, o ile się nie mylę, było to ok. 120 tys. Akcja pana Owsiaka nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego - przynosi ona po prostu straty. Lepiej zakupić sprzęt dla szpitali za pieniądze stanowiące koszt tej akcji - będzie tego sprzętu znacznie więcej.
~ 13-01-2014 18:36
Ciekawe , że nikt ze społeczeństwa nie protestował jak 1 listopada od wielu lat na cmentarzach jeleniogórskiego prowadzona jest kwesta katolicka zbierająca pieniądze nie na odbudowę zabytków cmentarnych, tylko na rzecz utrzymania seminarium duchownego w Legnicy. Nie słyszałam aby ktoś z moherów zaprotestował, nie tylko, że te pieniądze idą tam gdzie państwo przeznacza potężne dotacje a dodatkowo zbierane są w takim dniu. Hipokryzja !!!
~horacy 13-01-2014 18:37
Właśnie to jest sednosprawy prezydent nie ma prawa kupować sam sprzętu do szpitala ale na szopkę Obwsiaka juz może marnować naszą kase
~AP 13-01-2014 18:39
Żebrac aby pomagac dzieciom .Wystarczy miec serce, pomagac i zetelnie wykonywac obowiazki za ktore bierze sie wynagrodzenie.Jak mozna bylo doprowadzic do tego by 16 to latek sie powiesił
~AP 13-01-2014 18:41
Przepraszam -rzetelnie
~niezależna 13-01-2014 18:42
... proszę pójść z tym pytaniem do radnego PIS Szymańskiego - niech złoży zapytanie...
~ooo 13-01-2014 19:43
http://romanwlos.wordpress.com/2011/01/02/zobacz-jak-dobrze-rucha-prezes-owsiak/ ~~niezależna,nie nadymaj sie tak,bo Ci żyłka pęknie...
~ 13-01-2014 20:08
a ja się cieszę z każdej złotówki, która poszła na WOŚP
~hihaho 13-01-2014 20:46
Ile dał na chorych Jaroslav de Bilion? Nic tylko jebnął protestującym pielęgniarkom gazem i zakłócił telefony. Chorzy z nienawiści PiS-owcy i (katolicy) zobaczcie co robi caritas? Robi pieniądze,których nie widzą potrzebujący. Zerknij katotalibie co zakupiła WOŚP i gdzie: http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet
~szyszkojad 13-01-2014 20:58
Kto chciał ten dał a reszta niech się odp....i
~ooo 13-01-2014 21:12
~hihaho vel gluś ,stać cie tylko na inwektywy lemingu?Czy w twojej(celowo z małej litery bo nie mam szacunku do ciebie)pustej łepetynie może się pomieścić myśl ,że nie jestem z pisu,ani katolikiem?Po prostu nie daję ciężko zarobionych pieniędzy na czyjąś hucupę.Ani na caritas,ani na żadne inne fundacje w których to zarządzający mają ciepłe posadki.Ale jak lubisz ,jak cie dymają to twoja sprawa.Poza tym to państwo ma mi zapewnić opiekę lekarską,od tego płace podatki,a nie wyręczać się żebraniną.
~andrzej789 13-01-2014 21:19
cala ta nagonka koscielna na owsiaka ma odwrocic uwage motlochu od pedofilow ukrywajacych sie w watykanie.
~do"~ooo" 13-01-2014 21:22
Skoro ciężko pracujesz na każdy grosz,to ty masz pustą łepetynę:) Nie dawaj i nie szkaluj tępa sztuko. Lecz się za podatki to zdechniesz szybko.Jurek daje nadzieję najbiedniejszym w tym chorym kraju.Jak tego nie rozumiesz to zapisz się do podstawówki,tam ci to wytłumaczą drugoklasiści ;) http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15267842,Resort_pracy__ok__8_proc__srodkow_to_koszty_administracyjne.html
~rozsądek 13-01-2014 21:23
Tylko id... ma śmiałość krytykować tak solidarną i szlachetną akcję !. Gdzie był kościół i rydzykowy elektorat ze swoim rozsądkiem, pozwalając na kąpielisko i bruki parków za 100 milionów zł .?!!!.
~anty socjal 13-01-2014 21:45
to oczywiste, że tego typu akcje powinny mieć miejsce. Rząd i państwo nie jest od tego, oni mają rządzić i chronić obywateli a takie sprawy jak służba zdrowia, ubezpieczenia itp. powinny być całkowicie prywatne i całkowicie dobrowolne
~mts 13-01-2014 21:46
Dlaczego zwolennicy Owsiaka reagują tak alergicznie na pytania o finanse WOŚP i obrzucają inwektywani pytających???
~ 14-01-2014 0:34
Do 21,46 Sprawdz finansowanie kościołów, ich dotacje z budżetu państwa, ich szkolnictwo, cały pseudo konkordat , wtedy ty alergie dostaniesz, nie mówiąc o przykładach jakim jest Wesołowski, Gil i inni, będący poza prawem !!!!!!
~żenada 14-01-2014 1:14
Ten śmieszny owsiak śmieje się wam w twarz... 54% kwoty wydawana jest na sprzęt, reszta do kieszeni!!!. Utrzymujecie go i jego rodzinę...
~Kazimierz 14-01-2014 8:26
Óff, ale się porobiło ! Róbta co chceta a będzie tak, jak jest. Ustalmy może: 1. Nagannym jest finansowanie Kościoła przez państwo. Ale Kościół, tak, jak inni, ma prawo prowadzić zbiórki oraz działalność charytatywną, także lekcje religii, itd. Także czerpać środki na zachowanie historycznej substancji ( fe, ale słowo ! :-) 2. Nagannym jest finansowanie Orkiestry przez państwo w zawoalowany sposób. Ale Pan Jerzy Owsiak, jak każdy, kto przyczynia się dla dobra, ma prawo do realizacji swoich szczytnych celów. Chodzi mi jedynie o to, aby nie robiono mi z mózgu wody i nie traktowano mnie jak ciemnej masy. Obawiam się również, że Orkiestra stać się może formą nowej religii, szkodliwego twierdzenia, że pieniądz rządzi. Szkoda młodych !
~klarnet 14-01-2014 10:31
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Jurek-Owsiak-Polska-oszaleliscie-Pokazcie-gdzie-ukrylem-pieniadze,wid,16323825,wiadomosc.html
~aa 14-01-2014 12:56
Mnie ciekawi czemu zwolennicy Orkiestry reagują tak emocjonalnie na te ataki... Jest się czym denerwować? Róbcie swoje i tyle.
~ 14-01-2014 13:27
dlaczego miliony polaków ateistów i ludzi innych wyznań okrada kościół katolicki ? - przecież z ich podatków składa się fundusz kościelny; niech te pieniądze odda KK ludziom starym, biednym i żyje zgodnie z przykazaniami Franciszka
~ 14-01-2014 14:03
Piekna akcja!a tym prawicowym powiem jedno od takich jak wy z wasza modlitwa na ustach a ,,nozem"w rece ,obyscie kiedys nie mosieli kozystac z urzadzen z serduszkiem,ktore sa w szpitalach ,bo to nie wasza zasluga tylko ,,pieknych"ludzi .
~//// 14-01-2014 14:42
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
~... 14-01-2014 15:26
Awantura jak zwykle.Kto chce uczestniczy, kto nie chce powinien zamilknąć, bo nie daje i zająć się czymś innym. A rozliczenie Orkiestry trwa1,5 roku.Można o tym poczytać.Tylko trzeba mieć chociażby minimalną wiedzę ekonomiczną, żeby to zrozumieć....NO WŁAŚNIE W-I-E-D-Z-Ę. I trochę więcej życzliwości do świata .Pozdrawiam
~torpeda 14-01-2014 16:10
Ale żenująca jest argumentacja owsikowych popaprańców... Jeżeli ja nie będę mógł skorzystać z ufundowanego przez was sprzętu z serduszkiem, to wy nie będziecie mogli skorzystać z personelu, który ten sprzęt obsługuje, a który utrzymywany jest z moich podatków i składek na ZUS :))) Nie wiem dlaczego w nawiedzony sposób cały czas przeciwstawiacie WOŚP katolikom, ale jeśli już, to Kościół Katolicki jest tak samo "uprzywilejowany" jak wszyscy inni wierni kościołów i związków wyznaniowych w tym kraju. Natomiast uprzywilejowanie Owsika i jego bandy wobec innych organizacji pożytku publicznego w Polsce jest niewspółmierne. Prezydent unika pokazywania się w kościele, czy też wspierania działalności kościoła, ale za to chętnie fotografuje się, wrzucając datek do puszki WOŚP...
~niezależna 14-01-2014 16:18
... ... "Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną, szlachetną działalność, niesienie odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków. Mark Twain" ... jakie to prawdziwe i ponadczasowe...
~stefan1 14-01-2014 16:53
Tak przy okazji WOŚP przewija się posłanka pawłowicz (nie potrafię napisać z dużej litery). Polecam otworzyć poniższy link i zapamiętać przy kolejnych wyborach, bo wstyd aby nasz region reprezentowała osoba z nią sympatyzująca. http://www.marzenamachalek.pl/aktualnosci/prof-pawlowicz-na-zaproszenie-marzeny-machalek-odwiedzila-nasz-region-1348/
~do "torpeda" 14-01-2014 17:07
Nie masz racji. Kościół jest ogromnie uprzywilejowany, przede wszystkim finansowo.Na mszy o tym nie mówią:), bo na tacę byś nie rzucił. A co do podatków ; inni też je płacą. I nie ubliżaj, katolikowi nie przystoi.
~ 14-01-2014 17:28
Nie dawac jak sie nie chce i nie gadac jak sie nie wie. Jak chcecie zeby nikt nie dobral do waszej kasy to ja zjedzcie, bo nigdzie nie jest bezpieczna. Wiecej zbiera ksiadz z 1 parafii po koledzie i co za to robi ???????????? Moze ktos sie na ten temat wypowie.
~torpeda 14-01-2014 17:33
Do 17:07: Po pierwsze nie ubliżam, a po drugie ubogie jest Twoje rozumowanie, jeśli sądzisz, że ubliżanie przystoi jedynie niekatolikom :) Podaj konkrety, w czym Kościół Katolicki jest uprzywilejowany wobec innych, zarejestrowanych w Polsce kościołów i związków wyznaniowych? Co może Kościół Katolicki, czego nie mogą inne kościoły i związki wyznaniowe? Bez potwierdzonych argumentów, na których ja oparłem swoją wcześniejszą wypowiedź co do WOŚP, Twój komentarz jest po prostu pusty i tyle :)
~do "torpeda" 14-01-2014 18:06
Nie masz żadnych argumentów.:)
~hihaho 14-01-2014 18:54
Tak pomaga Caritas...sobie :) http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/caritas-dostal-dom-i-odsprzedal-za-bezcen-wiceszfowej,124854.html
~torpeda 14-01-2014 19:27
Ewidentna różnica polega na tym, że o tym jak działa Caritas możecie przeczytać i dowiedzieć się nawet z TVNu, ale o tym jak działają firmy utrzymywane dzięki WOŚP (Złoty Melon i Mrówka Cała), z których działalności z kolei utrzymuje się Owsiak i jego familia to już się nie dowiecie, ani z TVNu, ani nawet z żadnych sprawozdań :) Oczywiście nikt im nie broni, wy wrzucacie, oni się utrzymują i nic mi do tego, tak jak wam do tego komu i gdzie ja wrzucam. Nie zgadzam się jednak na fory, jakie z moich podatków i z mojej kasy rządy i samorządy od lewa do prawa od 22 lat dają WOŚP, podczas gdy takich forów nie mają inne tego rodzaju organizacje. I nie chodzi tu tylko o Caritas, ale również o setki tysięcy innych organizacji, które takiej promocji za publiczną kasę po prostu nie mają.
~moherowa 14-01-2014 19:49
A moze w ramach reklamy swojej d...y czolowy mlodziezowy dzialacz PO p.Rafal M wrzuci p.Owsiakowi roczne pobory z zasiadania w jednej z rad nadzorczych KGHM patrz TVN czarno na bialym.Nie badz pan sknera p.M
~ 14-01-2014 19:52
Torpeda : Po przeczytaniu twoich linków, jedyna dobra rada idż do lekarza specjalisty razem z Pawłowicz !!
~torpeda 14-01-2014 20:03
Do 19:52: Co brakuje argumentów? :)))
~Maariola 14-01-2014 20:05
WOŚP jest jedną z akcji charytatywnych, może o bardziej medialnym charakterze i chwała za to, że jest i że ludziom się chce. WOŚP ma konkretne cele, inne niż np. caritas, ale to chyba nic złego. To nie żebranina. W świecie takich akcji jest multum, a to że u nas zbiera się na łóżka i inkubatory to już taka uroda naszego "rozwiniętego" kraju. I nie liczyłabym na państwo. Obojętnie, czy rządzi PIS, PO czy MO, służba zdrowia to worek bez dna i raczej będzie gorzej niż lepiej. Zawiść i pomówienia mogą się negatywnie odbić nie na samej akcji a na pomawiających. Oszczędzajcie siebie. Parę dni temu na poczcie staruszka przede mną przekazała 200 zł na o.Rydzyka, a mnie się szczuje za serduszko i 20 zł do puszki WOŚP. Nieładnie.
~torpeda 14-01-2014 20:21
Do 20:05: Ale szczuć za przekaz na Rydzyka to już można...? Każdy niech daje co i gdzie chce, ale swoje pieniądze, a nie cudze. A jak rząd i samorząd wydaje publiczną kasę na promocję tylko jednej organizacji pożytku publicznego, spośród tysięcy innych, również mających szczytne cele i legalnie działających w tym kraju, to to jest ŁADNIE...?!
~torpeda 14-01-2014 20:26
Do 20:05: Ale szczuć za przekaz na Rydzyka to już można...? Każdy niech daje co i gdzie chce, ale swoje pieniądze, a nie cudze. A jak rząd i samorząd wydaje publiczną kasę na promocję tylko jednej organizacji pożytku publicznego, spośród tysięcy innych, również mających szczytne cele i legalnie działających w tym kraju, to to jest ŁADNIE...?!
~ 14-01-2014 21:44
Torpeda ale tyś niebywale elokwentny i bystry, żal mi cię, widzę, że lekarz już ci nie pomoże , tylko co 4 minuty nie przesyłaj linka !!
~torpeda 14-01-2014 21:53
:))) Cóż Ci pozostaje... pustosłowie i pogłębienie wiedzy na temat tego, co to w ogóle jest "link" :))) Dobrej nocy.
~do torpeda 15-01-2014 10:08
Wszędzie masz sprawozdania z wydawania środków przez WOŚP,ale ty tylko plujesz jadem: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15267842,Resort_pracy__ok__8_proc__srodkow_to_koszty_administracyjne.html -------------------------------------------------- http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet
~torpeda 15-01-2014 13:14
:))) Uwaga wklejam LINK: http://www.kontrowersje.net/minister_kosiniak_kamsz_gw_tvn_halabardnicy_kr_la_ebrak_w_i_wypasionej_hieny_cmentarnej
~jjjgg 17-01-2014 9:07
Czy ktoś Was zmusza do przekazywania kasy na WOŚP? Żyjemy niestety w nieudolnie zarządzanym Państwie w którym od 22 lat jak działa WOŚP nikt nie potrafił poradzić sobie z podstawową opieką medyczną. Kolejki do specjalistów kilka miesięcy,na operacje kilka lat...... !Przepiękna PolskAAA
~hm.... 20-01-2014 13:52
Jestem za WOŚP. Popieram bo warto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group