Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4137
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowity luty w SG

Czwartek, 11 lutego 2021, 7:01
Autor: WAC
Region: Pracowity luty w SG
Fot. straż graniczna
Bardzo pracowity jest luty dla funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tylko w ostatni weekend (6-7.02) strażnicy graniczni zatrzymali 34 osoby.

Z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen zatrzymano obywatela Iranu. Kolejnych trzech obywateli Syrii oraz Rosjanina zatrzymano za przekroczenie granicy państwowej niezgodnie z przepisami. Syryjczycy i Rosjanin nie mieli przy sobie wymaganych paszportów, legitymowali się jedynie niemieckimi kartami pobytowymi. Z uwagi na to zostali pouczeni o konieczności natychmiastowego powrotu do Niemiec.

Do grona ujawnionych i zatrzymanych cudzoziemców dołączyło także 15 obywateli Ukrainy, ośmiu obywateli Mołdawii, których cel wjazdu i pobytu w Polsce był niezgodny z tym co deklarowali podczas przekraczania granicy. Cudzoziemcy mieli dokumenty, na podstawie których mogli legalnie pracować u polskiego pracodawcy. Jednak - jak oświadczyli funkcjonariuszom SG - ich celem wjazdu do Polski była chęć natychmiastowego przejazdu do innych krajów strefy Schengen, gdzie mieli podjąć lepiej płatną pracę.

Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji, który okazał podczas kontroli podrobione rumuńskie prawo jazdy oraz rumuński dowód osobisty, obywatela Armenii przy którym ujawniono kilkanaście porcji marihuany, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości Łotysza, a także Białorusina który w naszym kraju był osobą niepożądaną.

Ponadto funkcjonariusze NOSG zatrzymali Polaka, którzy podczas kontroli okazał sfałszowane polskie prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
16%
Cieszy
5
20%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
12%
Smuci
2
8%
Złości
10
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1156
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group