Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Poszkodowani zbili złodziei

Wtorek, 19 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2006, 12:39
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Poszkodowani zbili złodziei
Fot. Archiwum
Ojciec z synem ukradli samochód terenowy tej samej marki, której pojazd sami posiadali. Właściciele skradzionego auta złapali przestępców i zmusili do sporządzenia fikcyjnej umowy kupna-sprzedaży. Na jednych i drugich czeka więzienna cela.

Do kradzieży doszło w Kowarach.
Dwaj mieszkańcy Świdnicy (ojciec i syn w wieku 58 i 31 lat) mieli samochód terenowy, ale pojazd zepsuł się i nie mogli go uruchomić.

– Wpadli na pomysł, aby ukraść auto tej samej marki – informuje nadkomisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Mężczyźni przeanalizowali w prasie ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów. Znaleźli ofertę z Kowar, która ich zainteresowała.

Umówili się z kowarzaninem, właścicielem podobnego samochodu. Auto obejrzeli, ale zanim doszło do zawarcia transakcji – w nocy – terenówkę ukradli.

Osoby poszkodowane zawiadomiły o kradzieży policję, ale także postanowiły same wymierzyć sprawiedliwość złodziejom.
Właściciel pojazdu z dwoma kolegami odnaleźli sprawców w miejscu ich zamieszkania w Świdnicy. Syna pobili, a ojca zmusili do podpisania fikcyjnej umowy kupna-sprzedaży skradzionego auta.

Policjanci złapali złodziei ze Świdnicy i zatrzymali ich. Ojciec z synem są obecnie pod policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.
Wymiar sprawiedliwości zainteresował się także właścicielem skradzionego auta i jego kolegami. Za pobicie i stosowanie gróźb karalnych mogą spędzić nawet osiem lat w więzieniu.
Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group