Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 3 stycznia
Imieniny: Danuty, Genowefy
Czytających: 11646
Zalogowanych: 84
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Pomnik poświęcony niepełnosprawnym

Sobota, 8 września 2018, 6:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2018, 12:49
Autor: WAC
Kowary: Pomnik poświęcony niepełnosprawnym
Fot. WZT Kowary
Nowy pomnik pojawił się na starówce Kowar. Jest on poświęcony osobom z niepełnosprawnością, które mimo własnego cierpienia i niedoskonałości pokonują wszelkie przeciwności losu i starają się wznosić na wyżyny życia społecznego.

Pomnik w postaci pękniętej amfory powstał z okazji piątej rocznicy istnienia w mieście nad Jedlicą Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jego twórcami są osoby niepełnosprawne, uczestniczące w zajęciach w kowarskim WTZ.

- Ten pomnik jest jedynym w okolicy poświęconym osobom niepełnosprawnym – mówi kierownik kowarskiego WTZ Witold Musiałowski. - Tworząc go chcieliśmy pokazać, że Kowary są miastem otwartym na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Odsłonięcie pomnika odbyło się kilkanaście dni temu, a dokonali tego przy okazji zawodów sportowych podopiecznych WTZ: burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska, prezes Oddziału Jeleniogórskiego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Lech Karbowski, kierownik WTZ Jelenia Góra Lucyna Szpak oraz Witold Musiałowski.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
17%
Złości
9
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o wprowadzeniu jednego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn (62 lata)?

Oddanych
głosów
459
Dobry pomysł
57%
Zły pomysł
43%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nowa era niewolnictwa – koniec wolnego świata
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Karkonosze
Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach
 
Kilometry
Kolej bliżej powrotu do Lwówka
 
112
Straż Parku uratowała wychłodzonego Czecha
 
Czechy
Sensacja przyrodnicza w Sudetach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group