Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podczas damskiej libacji omal nie doszło do zbrodni

Niedziela, 7 września 2014, 8:56
Aktualizacja: 8:58
Autor: Jel
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko 21–letniej Patrycji G. Będzie ona odpowiadała za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała.

Do zdarzenia tego doszło 15 czerwca br. w jednym z mieszkań przy ulicy Słowackiego w Jeleniej Górze. Tam oskarżona ze znajomą piła alkohol. Gdy pomiędzy paniami doszło do kłótni, a następnie rękoczynów, podejrzana szybko zyskała przewagę nad 55-letnią pokrzywdzoną. Siedząc na niej zadawała ciosy pięścią, zrzucała na jej twarz podpalone zapałki. Zadała jej ciosy kuchennym nożem, powodując obrażenia policzka i szyi.

- 55-latka została odnaleziona przez osoby, które wkrótce potem weszły do mieszkania. Dzięki temu udzielono jej niezwłocznie pomocy lekarskiej, bez której zdaniem biegłego mogło dojść do zgonu kobiety – informuje zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny.

- Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i opisała jego przebieg, co sąd niewątpliwie potraktuje jako okoliczność łagodzącą. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 15 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – dodaje.

Pomimo młodego wieku, Patrycja G. już dwukrotnie w tym roku odpowiadała sądownie – za rozbój i za kradzież. Oba postępowania zainicjowane aktami oskarżenia skierowanymi przez prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zakończone zostały wyrokami skazującymi, przy czym za rozbój orzeczono wobec Patrycji G. bezwzględną karę pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group