Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 5165
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podatnicy zapłacą za czystkę

Wtorek, 27 listopada 2007, 7:34
Aktualizacja: Środa, 28 listopada 2007, 13:22
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Podatnicy zapłacą za czystkę
Fot. Marek Tkacz
Wielotysięczne odszkodowania zwolnionym z magistratu trzeba będzie wypłacić z budżetu miasta. Urzędnicy, którym za pracę podziękował prezydent Marek Obrębalski, wygrywają swoje sprawy przed sądem pracy.

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Podaje przykład Bartosza Lipińskiego, byłego stratega miejskiego i zaufanego człowieka Józefa Kusiaka. Sąd przyznał mu rację, że został zwolniony z pracy bezprawnie. Marek Obrębalski w wypowiedzeniu podał, że stracił zaufanie do urzędnika, ale nie wskazał, z jakiego powodu. B. Lipińskiemu krzywda się nie stała. Załatwił sobie pracę w urzędzie w Kowarach, a od jeleniogórskiego dostanie 12 tysięcy złotych odszkodowania.

– Pod koniec zeszłego roku i na początku bieżącego prezydent Obrębalski podziękował za pracę 13 osobom. Oprócz Lipińskiego odwołano sekretarza miasta, czterech naczelników wydziałów i siedmiu innych urzędników. Większość wystąpiła z pozwami – odnotowuje gazeta.

Zwolnionych urzędników w sądzie reprezentuje adwokat Jan Kiliszkowski. Poprosił Marka Obrębalskiego o zawarcie ugody, bo jego klienci zrezygnowaliby z części roszczeń w zamian za szybkie rozwiązanie sporu. Prezydent miasta jeszcze nie zdecydował i – jak podkreśla PGR – czeka na konsultację z prawnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group