Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4423
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Płonął hotel – goście ewakuowani

Środa, 16 kwietnia 2008, 12:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Płonął hotel – goście ewakuowani
Fot. Archiwum
Na 15. piętrze hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie wybuchł pożar. Tylko dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować ludzi i uniknąć zniszczeń placówki.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które zaintrygowały mieszkańców miasta pod Szrenicą i gości we wtorek przed południem. Działania towarzyszyły specjalnemu szkolenie pracowników hotelowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Założeniem było też nawiązanie ściślejszej współpracy między policją, strażą pożarną i innymi służbami prewencyjnymi.

Hotel Bornit rozpoczął właśnie starania o uzyskanie certyfikatu "Bezpieczny obiekt". Jest pierwszym budynkiem w Szklarskiej Porębie, który zadeklarował gotowość przystąpienia do tego procesu – poinformowali pracownicy Informacji Turystycznej w mieście pod Szrenicą.

Program jest częścią ogólnokrajowego systemu działań profilaktycznych "Bezpieczne miasto", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa społecznego. Pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa i jakości życia, a także nawiązać jeszcze lepszą współpracę pomiędzy różnymi instytucjami oraz firmami i mieszkańcami.

Był pierwszy etap szkolenia. Kolejnym etapem procesu certyfikacji będzie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wezmą udział nie tylko pracownicy hotelu w Szklarskiej Porębie, ale również
pracownicy innych ośrodków należących do sieci INTERFERIE. Wszyscy będą mogli pod okiem specjalistów nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz jak pomóc osobom potrzebującym pomocy do momentu pojawienia się ratowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group