Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5713
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Place zabaw do wiosennego przeglądu

Sobota, 26 marca 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Place zabaw do wiosennego przeglądu
Fot. Angela
W przyszłym tygodniu odbędą się kompleksowe kontrole placów zabaw w Jeleniej Górze. W kwietniu wymieniona zostanie zawartość piaskownic. Będą także rutynowe przeglądy sprzętu, który służy najmłodszym użytkownikom.

O to, czy place zabaw zostały skontrolowane i naprawione po zimie coraz częściej pytają nas Czytelnicy. – Nie wiem czy moje dziecko może korzystać bezpiecznie z huśtawek i piaskownic. Wiele razy widziałam, jak do piasku załatwiają się zwierzęta. Czy ktoś nad tym czuwa? – zapytała nas telefonicznie pani Anna Kordianowicz z Jelenie Góry.

Miejskie place zabaw podlegają pod Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, który co roku zleca przeglądy, bieżące naprawy i czyszczenie tych miejsc. – Co roku urządzenia na placach zabaw są niszczone i dewastowane. Jest to dość powszechne zjawisko. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, na bieżąco sprawdzają jednak i naprawiają zniszczone elementy. W minionym roku doposażyliśmy place zabaw na kwotę około 30 tys. zł. Podobna kwota została na ten cel przeznaczona również w roku obecnym. Do tego dochodzą jeszcze koszty bieżących napraw i oczyszczania – mówi Ewa Tomera, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM w Jeleniej Górze.

Piotr Hamowski i Zofia Hajduga z MPGK zapewniają, że mali mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie na placach zabaw. – Nasi pracownicy codziennie sprzątają i sprawdzają urządzenia na placach zabaw. Z odchodów oczyszczane są też na bieżąco piaskownice, do których ludzie bezkarnie wyprowadzają swoje psy. Naprawiamy też zepsuty sprzęt. Nowe elementy, które pojawiają się na placach zabaw, są już certyfikowane i wzmacniane dzięki czemu są bardziej odporne na wandali – mówią pracownicy MPGK.

Straż Miejska przypomina, że za wyprowadzanie zwierząt do piaskownic i na teren placów zabaw grozi kara grzywny od 20 do 500 zł. Za niszczenia urządzeń sprawca otrzyma mandat za wykroczenie, a jeśli wartość szkody przekroczy 250 zł trafi przed sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group