Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Place zabaw do wiosennego przeglądu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 marca 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
Fot. Angela
W przyszłym tygodniu odbędą się kompleksowe kontrole placów zabaw w Jeleniej Górze. W kwietniu wymieniona zostanie zawartość piaskownic. Będą także rutynowe przeglądy sprzętu, który służy najmłodszym użytkownikom.

O to, czy place zabaw zostały skontrolowane i naprawione po zimie coraz częściej pytają nas Czytelnicy. – Nie wiem czy moje dziecko może korzystać bezpiecznie z huśtawek i piaskownic. Wiele razy widziałam, jak do piasku załatwiają się zwierzęta. Czy ktoś nad tym czuwa? – zapytała nas telefonicznie pani Anna Kordianowicz z Jelenie Góry.

Miejskie place zabaw podlegają pod Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, który co roku zleca przeglądy, bieżące naprawy i czyszczenie tych miejsc. – Co roku urządzenia na placach zabaw są niszczone i dewastowane. Jest to dość powszechne zjawisko. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, na bieżąco sprawdzają jednak i naprawiają zniszczone elementy. W minionym roku doposażyliśmy place zabaw na kwotę około 30 tys. zł. Podobna kwota została na ten cel przeznaczona również w roku obecnym. Do tego dochodzą jeszcze koszty bieżących napraw i oczyszczania – mówi Ewa Tomera, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM w Jeleniej Górze.

Piotr Hamowski i Zofia Hajduga z MPGK zapewniają, że mali mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie na placach zabaw. – Nasi pracownicy codziennie sprzątają i sprawdzają urządzenia na placach zabaw. Z odchodów oczyszczane są też na bieżąco piaskownice, do których ludzie bezkarnie wyprowadzają swoje psy. Naprawiamy też zepsuty sprzęt. Nowe elementy, które pojawiają się na placach zabaw, są już certyfikowane i wzmacniane dzięki czemu są bardziej odporne na wandali – mówią pracownicy MPGK.

Straż Miejska przypomina, że za wyprowadzanie zwierząt do piaskownic i na teren placów zabaw grozi kara grzywny od 20 do 500 zł. Za niszczenia urządzeń sprawca otrzyma mandat za wykroczenie, a jeśli wartość szkody przekroczy 250 zł trafi przed sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~echhh 26-03-2011 10:30
A z oblegającymi ławeczki placu zabaw w Sobieszowie menelami? Oni też niejednokrotnie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na placu za ławeczką. Nie mówiąc już o pozostawionych przez nich szklanych butelkach.
~/-/ 26-03-2011 10:32
Najgorszy plac zabaw dla dzieci to znajduje się w Sobieszowie. To plac, na którym od rana do wieczora królują amatorzy taniego wina. Plac powinien być zmodernizowany, huśtawki pamiętają jeszcze króla świeczka.
~ 26-03-2011 11:15
Amatorów taniego wina można spotkać też na placu zabaw na Okrzei. Do tego ślizgawki w opłakanym stanie, bez desek w daszkach, drzazgi wystają, huśtawka dla najmłodszych dzieci zdewastowana, a między murkami do zabawy w chowanego pełno szkieł, pup i wszystkiego co najgorsze. O piaskownicach wypowiadać się nie będę.
~mama Justyna 26-03-2011 11:49
nie wystarczy postawić znaczek z napisem \\\"zakaz wprowadzania psów\\\" niejednokrotnie widziałam jak dorośli czy też dzieci wchodzą na plac zabaw w Cieplicach, a co do piaskownic to powinny być jakoś zasłaniane, przecież nocą również chodzą tam bezdomne psy czy koty, w ogóle place zabaw powinny być zagrodzone i zamykane na noc. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o młodzieży która dewastuje głownie ślizgawki, wchodząc na nie butami i brudząc, no i siedzących młodzian na ławkach dłubiących słonecznik.
~iras 26-03-2011 13:41
Przykład prawidłowego zabezpieczenia placu zabaw można zobaczyć w Podgórzynie za przystankiem przy Woskarze.
~mama 5 latka 26-03-2011 14:19
Wątpię w każde zapewnienia iż place zabaw w jelonce są bezpieczne i przyjazne dla dzieci.Tak naprawdę nikt o nie nie dba, jest "akcja" raz do roku że "naprawiają", sprzątają pewnie tez tylko raz w roku. Na osiedlu robotniczym urządzenia zabawowe tj. huślawki tak się ruszają że strach dziecko posadzić, urządzenia są zaniedbane, piaskownice to tragedia....po zabawie w takiej piaskownicy radzę sie zarejstrować do lekarza w celu odrobaczywnienia dziecka.Miasto NIC NIE ROBI DLA DZIECI!!!!!
~hala 26-03-2011 16:03
Co do załatwiania się piesków w piaskownicach to jakaś bajka się rozeszła i tak krąży,jeszcze nie widziałam żeby jakiś pies wchodził do piaskownicy.Owszem kotki to tak kopie sobie taki dołek zrobi kupkę i zasypie,paskuda.
~ 26-03-2011 18:30
Polskie place zabaw wolaja o pomste do nieba. Widzieliscie takie miejsca na Zachodzie? I tu nie chodzi tylko o piaskownice. Tu chodzi tez o caly plac. Przeciez to wymarzone miejsce dla paniusi- wyfiokowanej i wyszminkowanej po uszy- i jej czworonoga. Paniusia siedzi pieknie na laweczce, zajada loda a piesio sra pod krzaczkiem, hustawka itp. a poza tym...wyrostki psujace wszystkoi wszedzie. Wandale: letni, czy nieletni. Taka macie w Polsce mlodziez, jaka sobie wychowaliscie....
~Gość 26-03-2011 18:56
jak to są place zabaw to ja jestem święty turecki, to są sralnie dla psów z niebezpiecznymi zabawkami dla dzieci ,ja swojego dziecka nigdy bym na taki plac zabaw nie zaprowadził ,nie dość że te przyrządy które tam postawili zagrażają dzieciakom to jeszcze są usytuowane koło najruchliwszych ulic naszego miasta ,smród spalin śmieci odchody psie ,radze naszym radnym pojechać wycieczką do naszych sąsiadów i zobaczyć prawdziwe place zabaw dla dzieciaków ,dopiero wtedy niech mówią że wiedzą co to są place zabaw
~isia 26-03-2011 23:00
to zerknijcie na plac zabaw na pekinie..lwowecka..kupa siana wylozona iiiiiiiiiii....slonce swieci na zjezdrzalnie i dzieci nie dotkna bo parzy!!!oto unijne wypociny!gwizdy!!!!!!!!!!!!
~xxx 27-03-2011 12:29
koło ;GIEŁDY'' w Cieplicach też by się przydało zrobić porządek na placu zabaw ,naprawić zjeżdżalnie ,zrobić piaskownice ,ławeczki wymienić na nowe itd...a Straż Miejska powinna kilka razy na dzień pojawiać się w takich miejscach i KARAĆ wandali, właściciel- ów psów.
~PL 27-03-2011 12:36
Stałe kontrole placów zabaw to utopia tego nikt nie robi . Straż Miejska ani konkretni pracownicy miejscy nie kontroluja bezpieczeństwa placów zabaw. To powinno być zmienione . Kontrolę winny byc codziennie a nie raz na rok. Za to winien odpowiadać konkretny pracownik Urzędu z imienia i nazwiska .
~//////////// 27-03-2011 14:13
Powinny byc ogrodzone nie piaskownice ale cały plac wokół. U nas na Osiedlu Orle ogrodzone zostały posadzone krzewy ,to teraz trawnik wokół służy dla psów do załatwiania potrzeb. Ludzie zrozumieli , że skoro ogrodzone tylko krzewy , to trawniki i plac który jest pod oknem , może byc do woli zanieczyszczony przez pupilów i smiecony .
~ 27-03-2011 19:33
Ogrodzic drutem kolczastym pod pradem. Jedyne wyjscie na polskich wandali.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group