Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10026
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny jubileusz Przyjaciela Dzieci

Środa, 5 grudnia 2018, 10:04
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2018, 14:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piękny jubileusz Przyjaciela Dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Ryszard Kiełek 30 lat temu odebrał swoją najwspanialszą nagrodę, czyli Order Uśmiechu przyznawany od 50 lat przez dzieci. Z tej okazji, w szkole, której jest absolwentem odbyła się jubileuszowa uroczystość zwieńczona uśmiechem po wypiciu soku z cytryny oraz pysznym tortem.
Ciągle czuję się młodo, ale przede mną jeszcze lata intensywnej pracy na rzecz dzieci, bo to jest credo mojego życia. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej - podkreślił na wstępie Ryszard Kiełek, który znany jest m.in. z prowadzenia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Laureat Orderu Uśmiechu jest ciągle zapraszany przez przedszkola, szkoły i szpitale, gdzie czyta dzieciom znane i lubiane bajki, a jego wyjątkowa osobowość sprawia, że maluchy kochają swojego gościa, który 30 lat temu uzyskał najważniejsze wyróżnienie w swoim życiu.

30 lat minęło jak jeden dzień. Każda akcja na rzecz dzieci to nowy impuls i namawiam wszystkich, żeby włączali się w tego typu działania - wyznał R. Kiełek, który jest absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 7 i to właśnie w tej placówce (choć innej lokalizacji) odbyła się jubileuszowa uroczystość. - Z tej szkoły wyniosłem swoją wrażliwość - od 1c do 7c. Obserwuję w internecie co się dzieje z moją szkołą i cieszę się, że uzyskuje ona świetne wyniki w różnych konkursach - dodał Kawaler Orderu Uśmiechu.

Z okazji jubileuszu, który przypada na 5 grudnia, szkoła przygotowała dla swojego absolwenta szereg atrakcji. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze dedykowane Ryszardowi Kiełkowi. Atmosfera spotkania była niezwykła, tak jak gość placówki im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mogli zobaczyć pamiątki R. Kiełka, w tym najważniejszą, czyli Order Uśmiechu.

Nasz kontakt jest bardzo zażyły. Pan Ryszard przychodzi do nas na festyny, uroczystości, cyklicznie czyta dzieciom książki. Wobec tego chcieliśmy uczcić jego 30-lecie - powiedziała Elżbieta Rybak, dyrektor SP 7.

Najmłodsi uczestnicy spotkania życzyli panu Ryszardowi przede wszystkim dużo uśmiechu i zdrowia. Na zakończenie uroczystości R. Kiełek wraz z jedną z uczennic wypił kielich soku z cytryny, oboje uśmiechnęli się, więc egzamin ponownie został zaliczony. Niespodzianką był też okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię Mrugała.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
18
Nigdy
33%
Rzadko
22%
Czasami
22%
Często
22%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group