Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parada w zdrowym stylu

Wiadomości: Jelenia Góra - Jeżów Sudecki
Niedziela, 17 sierpnia 2008, 15:11
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:40
Autor: Mateusz Banaszak
Fot. Benny
W końcu dopisała pogoda i udało się zoorganizować ósmą Paradę Rowerów. Kilkaset amatorów dwóch kółek wyruszyło w 13 – kilometrową trasę z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim.

W końcu dopisała pogoda i udało się zoorganizować ósmą Paradę Rowerów. Kilkaset amatorów dwóch kółek wyruszyło w 13 - kilometrową trasę z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim.

W końcu przestało padać i efekty od razu były widoczne. Od samego rana na placu gromadzili się cykliści i to nie tylko z Jeleniej Góry, ale i z najdalszych zakątków Polski.

Rowerzyści, którzy tłumnie przybyli, aby uczestniczyć w Paradzie, mogli nie tylko cieszyć z prezentów w postaci koszulek z logo Parady, ale i z gorącego przywitania byłego zasłużnego kolarza, Czesława Langa – ogranizatora imprezy.

Wszystko toczyło się zgodnia z planem. Tuż po godzinie 11 ruszył wyścig Skandia, a 15 minut póżniej na trasę wyruszyli rowerzyści-amatorzy. Mogliśmy zobaczyć cyklistów w różnym przedziale wiekowym, którzy uwielbiają podróże rowerem. Na trasie zameldował się również Zbigniew Szereniuk – zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry. Nad całą imprezą czuwał Darek Maląg – szef Muzycznego Radia, a sygnał dla rowerzystów do startu dał prezydent miasta - Marek Obrębalski.

Metę tegorocznego wyścigu organizatorzy wyznaczyli w Jeżowie Sudeckim. Cykliści przejechali ulicami miasta, w tym główną aleją spacerową , która jest wizytówką miasta.W Jeżowie na uczestników czekały liczne atrakcje, przede wszystkim występy zespołów Poparazii i Kindla.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogę uczestniczyć w tak wielkiej imprezie jak Parada Rowerów, całe życie spędziłem na rowerze i dzięki temu czuję się świetnie. Imprezy takie jak te pokazują, że dużo jest osób które dbają o zdrowie, zarówno starsi jak i ci najmłodsi i korzystają z takiego cudu techniki jakim jest rower - podsumował jeden z uczestników

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 18-08-2008 10:24
Wspaniała impreza - ciesze się że obydwaj Prezydenci - Pan Jerzy i Zbigniew doceniają SIŁĘ ROWERZYSTÓW dołączyli do naszej parady i wjechali na Górę Szybowcową akcentując w ten sposób, że są w jednej wielkiej rodzinie CYKLISTÓW. Pozdrowienia Zbigniew Leszek
~Jojo 19-08-2008 18:58
Już drugi raz w portalu czytam o paradzie rowerów i oglądam zdjęcia z parady. Co u was, każdy sobie? No i - "w końcu"- skończcie z tym końcem w tym artykule bo to będzie chyba mój koniec. Zdjęć dużo ale jakość jak zwykle nie za dobra,chyba że nadrabia się ilością. To,że to jest internet i to nie znaczy,że to mają być knoty fotograficzne. Jedynie Pan Panie redaktorze ma trochę pojęcia o fotografii.
~ 20-08-2008 9:14
Każdy sobie rzepkę skrobie! O!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group