Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5208
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - Jeżów Sudecki: Parada w zdrowym stylu

Niedziela, 17 sierpnia 2008, 15:11
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:40
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra - Jeżów Sudecki: Parada w zdrowym stylu
Fot. Benny
W końcu dopisała pogoda i udało się zoorganizować ósmą Paradę Rowerów. Kilkaset amatorów dwóch kółek wyruszyło w 13 – kilometrową trasę z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim.

W końcu dopisała pogoda i udało się zoorganizować ósmą Paradę Rowerów. Kilkaset amatorów dwóch kółek wyruszyło w 13 - kilometrową trasę z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim.

W końcu przestało padać i efekty od razu były widoczne. Od samego rana na placu gromadzili się cykliści i to nie tylko z Jeleniej Góry, ale i z najdalszych zakątków Polski.

Rowerzyści, którzy tłumnie przybyli, aby uczestniczyć w Paradzie, mogli nie tylko cieszyć z prezentów w postaci koszulek z logo Parady, ale i z gorącego przywitania byłego zasłużnego kolarza, Czesława Langa – ogranizatora imprezy.

Wszystko toczyło się zgodnia z planem. Tuż po godzinie 11 ruszył wyścig Skandia, a 15 minut póżniej na trasę wyruszyli rowerzyści-amatorzy. Mogliśmy zobaczyć cyklistów w różnym przedziale wiekowym, którzy uwielbiają podróże rowerem. Na trasie zameldował się również Zbigniew Szereniuk – zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry. Nad całą imprezą czuwał Darek Maląg – szef Muzycznego Radia, a sygnał dla rowerzystów do startu dał prezydent miasta - Marek Obrębalski.

Metę tegorocznego wyścigu organizatorzy wyznaczyli w Jeżowie Sudeckim. Cykliści przejechali ulicami miasta, w tym główną aleją spacerową , która jest wizytówką miasta.W Jeżowie na uczestników czekały liczne atrakcje, przede wszystkim występy zespołów Poparazii i Kindla.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogę uczestniczyć w tak wielkiej imprezie jak Parada Rowerów, całe życie spędziłem na rowerze i dzięki temu czuję się świetnie. Imprezy takie jak te pokazują, że dużo jest osób które dbają o zdrowie, zarówno starsi jak i ci najmłodsi i korzystają z takiego cudu techniki jakim jest rower - podsumował jeden z uczestników

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
775
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group