Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5833
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Paka Buziaka” ponownie na szczycie!

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Sobota, 19 maja 2012, 9:46
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2012, 10:00
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Po wokalnej nagrodzie odebranej z rąk Krystyny Prońko na Dworze Artusa w Gdańsku, jeleniogórski zespół Paka Buziaka z MDK Jelonek przywiózł z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej I nagrodę i złotego „Dreptaka”! Solistka Emilia Kowalewska otrzymała również III nagrodę w kategorii solo. Gratulujemy!

Impreza odbyła się w Zduńskiej Woli. Warto wspomnieć, że to nie pierwsze „ekologiczne” złoto zespołu „Paka Buziaka”. W I edycji tego konkursu jeleniogórska grupa wokalno-taneczna zdobyła Grand Prix, a w zeszłorocznym sezonie otrzymała również Grand Prix na przeglądzie piosenki turystycznej „Na szlaku” w Świdnicy oraz I miejsce i nagrodę prezydenta Świdnicy na XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy.

- Przyjazna nazwa placówki MDK „Jelonek”, wsparcie pani dyrektor Danuty Sitek oraz pomoc ze strony Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze sprzyja takim klimatom piosenek prezentowanym przez zespół – mówi Wiesław Kowalewski, instruktor artystyczny zespołu „Paka Buziaka”.

Zespół został zakwalifikowany przez komisję artystyczną pod przewodnictwem Janusza Kondratowicza do XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60- 70 tych „Powróćmy do piękna w muzyce i słowie” – Wyszków 2012’. Grupa pojedzie do Warszawy wspierana artystycznie przez wspaniałą wokalistkę Paulinę Bochan, która zastąpiła Natalię Kowzan.

W piątek natomiast zespół „Paka Buziaka” wyjechał na czterodniową wycieczkę do Krakowa na jubileuszową XX edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki, która odbędzie się w Centrum Młodzieżowym im. doktora H. Jordana pod patronatem rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Założeniem Festiwalu jest prezentacja nowych polskich piosenek. Z takimi własnymi piosenkami autorstwa instruktora muzycznego Wiesława Kowalewskiego zespół „Paka Buziaka” został zakwalifikowany do etapu finałowego „Nowa muzyka w starym Krakowie”.

Po powrocie z Krakowa zespół planuje zgranie materiału demo na III Międzynarodowy Festiwal Piosenki „naszych sąsiadów”. Będą to piosenki czeskie, rosyjskie i ukraińskie. 7-10 lipca zespół wyjedzie natomiast na Międzynarodowy Konkurs „Folklor Świata”, a później na warsztaty artystyczne. Zespół wykona m.in. propozycje z płyty „Czar Korzeni” Katarzyny Gartner. Po powrocie z Warszawy (9 VI) Paka Buziaka wystąpi w Orient Expresie w jeleniej Górze, a 10 VI w Strzelinie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Stare po nowemu”!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec Miasta 19-05-2012 9:59
Brawo!
Piipi Jelonkowa 19-05-2012 15:11
~BRAVO ! ..dla Jelonki ! Redakcja kontynuuje dalszą promocję Zespołu "Paka Buziaka",a którą fajnie rozpoczął - Nasz Tejo ! .. z Gratulacjami dla Zespołu i i wirtualnymi buzakami *p
~Ewa 19-05-2012 20:07
Dziewczyny są świetne!!! Gratulacje!!!!
~GAPA 19-05-2012 20:29
~herubin ze wsi: Powiem tak Polakom to tak na tym Euro zależy tak średnio , Polakom trzeba pracy , dobrych zarobków , przejrzystego prawa , zapewnienie tworzenie miejsc pracy dla mlodych , mocna gospodarka jak to Tusk obiecywał , Euro 2012 to sprawa drugorzędna wcale nie tak ważna jak to próbuje sie nam wmówić . Taka prawda Panie Premierze bardzo wielu Polaków nawet nie wie co to jest i nie interesuje sie tym i tą pilką nozną , ludzi interesuje to co ich bezpośrednio dotyczy tak jak juz pisałem
~ 20-05-2012 16:21
Brawo! Właśnie pełnią sukcesów można nazwać występy zespołu Paka Buziaka pod kierownictwem W.Kowalewskiego tak trzymać, a P.Zawiła niech się wstydzi,że planował/a może dalej planuje/ likwidację MDK-a Jelonek. No jest teraz głośno o Muzeum i pracowniach plastycznych tak to się załatwia żonce ruch w interesie.Kiedyś do Muzeum nikt nie chodził,a tu proszę nowa siedziba za grube miliony i odrazu pyk już dzieci się ściąga.Oj nieładnie ,nieladnie P.Zawiła.
~.. 24-05-2012 0:38
kowzana nie ma?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group