Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8002
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Otwieramy oczy selekcjonerowi kadry piłkarek ręcznych

Piątek, 29 lutego 2008, 15:13
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2008, 15:49
Autor: JEN
KRAJ: Otwieramy oczy selekcjonerowi kadry piłkarek ręcznych
Marta Oreszczuk walczy o każdą piłkę.
Fot. Marek Tkacz
Marta Oreszczuk (Finepharm Carlos Jelenia Góra) prezentuje szczyt formy w tym sezonie. Zdaniem wielu znawców żeńskiego szczypiorniaka jest obecnie najlepszą lewoskrzydłową w kraju, ale nie ma dla niej miejsca w kadrze Polski.

Dlaczego? - pytamy trenera reprezentacji – Zenona Łakomego.

Z. Łakomy: - Obserwuję tę zawodniczkę, bo docierają do mnie sygnały o jej znakomitej formie. Zresztą widać to choćby w ilości zdobywanych przez nią bramek w każdym meczu (95 w 18 meczach – przyp. red.). Jednak do 28 lutego tego roku musiałem zgłosić 21 zawodniczek do turnieju przedolimpijskiego, który odbędzie się od 28 do 30 marca. Miałem zbyt mało czasu, by sprawdzić Martę i dlatego zgłosiłem do reprezentacji ograne już w kadrze zawodniczki i też utrzymujące od dawna wysoką formę, czyli: Kingę Polenz z Piotrcovii oraz Agnieszkę Jochymek i Kaję Załęczną z Zagłębia Lubin.

- Wiemy, że na tej pozycji jest dużo dobrych szczypiornistek. Czy to znaczy, że Marta nie ma szans na dostanie się do reprezentacji?

Z. Łakomy: - Nieprawda. Nie zamykam drogi przed żadną zawodniczką, jeśli przez długi okres utrzymuje bardzo dobrą formę, a tak jest w przypadku Marty Oreszczuk. Będę jutro w Koszalinie na meczu KU AZS Politechnika – Finepharm Carlos. Zobaczę „na żywo” tę zawodniczkę i pogadam też z trenerem Zdzisławem Wąsem na jej temat. Myślę, że ma szansę dostać się do kadry narodowej, która będzie się przygotowywała do mistrzostw Europy planowanych na przełom maja i czerwca tego roku.

Dziękuję za rozmowę

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group