Znakomicie podczas pierwszej potyczki rozgrywanej w nowym, 2026 roku spisały się szczypiornistki MKS-u Vitamineo Jelenia Góra. Podopieczne trenerki Joanny Załogi w meczu grupy B I ligi piłkarek ręcznych pokonały u siebie liderki tabeli.
Spotkanie pełno podtekstów i znajomych twarzy. W ubiegłym sezonie jeszcze w Lidze Centralnej barw naszego zespołu broniło kilka zawodniczek, które w sobotę, 10 stycznia stanęły po drugiej stronie w barwach Świebodzic. Sytuacja dotyczyła także trenerki - Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans.
W pojedynek znakomicie weszły gospodynie, prowadząc w 7. minucie 5:2. Rywalki szybko złapały wiatr w żagle, wyrównały, a po pół godzinie gry wygrywały 11:9.
Emocje do samego końca
Druga odsłona była szalenie emocjonująca. Świebodziczanki trzykrotnie znalazły się na trzybramkowym prowadzeniu (9:12, 11:14, 13:16), ale nasze zawodniczki pokazały charakter.Jeszcze w 55. minucie był remis 21:21. Później rozpoczął się koncert "Vitaminek", które wywalczyły trzy trafienia zapasu i nie dały już sobie wyszarpać zwycięstwa.
- Ten mecz wygrał zespół, wygrała drużyna. Pokonujemy MKS Victorię Świebodzice 2️5:24. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym w hali przy Złotniczej 12, to było istne szaleństwo - relacjonuje jeleniogórska drużyna.
MKS Vitamineo Jelenia Góra - MKS Victoria Świebodzice 25:24 (9:11)