Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 10895
Zalogowanych: 35
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Horror Polek w końcówce, Natalia znów trafia

Niedziela, 30 listopada 2025, 22:10
Aktualizacja: 22:25
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Horror Polek w końcówce, Natalia znów trafia
Fot. Handball Polska
To nie był spacerek dla reprezentantek Polski. W swoim drugim spotkaniu podczas Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet, podopieczne Arne Senstada zanotowały drugi triumf, wywalczając awans do kolejnej rundy globalnego czempionatu.

Po wysokim zwycięstwie z Chinami, w niedzielne popołudnie biało-czerwone mierzyły się z trzecią siłą Afryki - Tunezją. Początek należał do rywalek, ale później nasze zawodniczki zaczęły łapać rytm, między innymi dzięki trafieniom jeleniogórzanki, Natalii Janas. Do przerwy było 13:13, lecz w drugiej połowie po bardzo twardym boju Polki zdołały wyszarpać końcowy triumf.

Natalia Pankowska ostro starła się z Mouną Jlezi, która runęła na parkiet. Tunezyjka ostatecznie opuściła boisko na noszach, a nasza zawodniczka obejrzała czerwoną kartkę.

We wtorek, 2 grudnia o 21.00 zagramy o pierwsze miejsce w grupie z Francją. Zadanie arcytrudne, bowiem rywalki to aktualne mistrzynie świata.

Polska - Tunezja 29:26 (13:13)

Polska: Płaczek, Zima - Balsam 7, Kochaniak 6, Cygan 5, Kobylińska 3, Olek, Janas 2, Nocuń 2, Michalak 2, Uścinowicz 1, Pankowska 1, Rosiak, Głębocka, Granicka, Nosek.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
765
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
15 błędów zimowej jazdy, które niszczą silnik
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Tu wykonywano kary. Kamień hańby w sercu Miłkowa
 
Kultura
Przepiękna szopka w Cieplicach tylko do końca stycznia
 
Aktualności
Petycja w obronie koni i osłów przed rzeźnią
 
Teatr im. Norwida
Orwell wciąż żywy i pasjonujący
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group