Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6885
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obcy musi płacić mandaty

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 8 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:54
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Strażnicy miejscy są łagodni dla swoich, ale surowi dla przyjezdnych.

– Popełniłem wykroczenie
i zgadzam się ponieść tego konsekwencje. Boli mnie tylko, że miejscowej pani doktor to samo uszło na sucho. Tak działa wasza straż miejska – mówi Maciej Gmiąt. Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze zapewnia, że takie przypadki będą surowo karane

Zaparkowaliśmy przy poczcie w Cieplicach, gdzie faktycznie jest znak zakazu, i poszliśmy z żoną do pobliskiego banku wybrać pieniądze – opowiada Maciej Gmiąt, który przyjechał w Karkonosze na ferie z Wolsztyna.
– Kiedy podeszliśmy do auta, stali przy nim strażnicy miejscy – kontynuuje.
Stróże miasta czekali na turystów przy samochodzie i za parkowanie na zakazie wlepili im mandat. Ku zdziwieniu przyjezdnych pozostali kierowcy zostali potraktowani ulgowo i pozwolono im odjechać bez kar pieniężnych.
– Kiedy spytaliśmy się strażnika, dlaczego nie wystawił drugiemu kierowcy mandatu, odpowiedział, że ta pani jest lekarzem – dziwi się pan Maciej, którego strażnicy miejscy o zawód nie pytali. Również nie chcieli podać swoich numerów służbowych, chociaż regulamin nakłada na nich taki obowiązek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~misiekjga 9-02-2005 9:27
Widać coraz bardziej narastającą arogancję jeleniogórskich strażników. Ścigają przypadkowych mieszkańców za rzekome przewinienia. Natomiast szerokim łukiem omijają różnej maści chuliganów. W konsekwencji takiego działania Straży Miejskiej, zwykły obywatel czuje się zagrożony podwójnie: przez tzw. element oraz przez stróżów prawa. Zapewne nie dotyczy to wszystkich strażników, ale opinia naszej jeleniogórskiej społeczności o nich jest już fatalna.
~misiekjga 9-02-2005 10:17
Sz.Panie Moderatorze ! Czekam z utęsknieniem na puszczenie mojego komentarza, z tak wielkim trudem okrojonego przeze mnie, do niestety, 500 znaków.
~misiekjga 9-02-2005 11:27
Sz.Pan Moderator ! [monit 2] Czyżby w moim ulubionym portalu panowała cenzura, tnąca obiektywne i konstruktywne krytyki służb porządkowych w naszym grodzie. Gdzie przepadł mój komentarz. Jeleniogórzanin z urodzenia, rocznik 1948.
~jonatan 9-02-2005 22:01
Przykra jest ta informacja, bo wydawać by się mogło, że właśnie przybyszom spoza regionu należałaby sie pobłażliwośc, bo po pierwsze mogą nie znać miasta, po drugie mogą mieć kłopot ze znalezieniem bezpiecznego parkingu,itd.I jak to dobrze o nas miejscowych świadczy, jeśli turystom pomożemy zamiast ich stresować.
~atoja 9-02-2005 22:13
No ale panowie strażnicy muszą mieć jakieś wyniki,a przecież lepiej jest pracując nie napracować się, czyż nie mam racji? Panowie strażnicy miejscy-więcej ambicji!Pokażę Wam-tym z Jeleniej Góry gdzie nagminnie nie przestrzega się znaku zakazu-w niedzielę przy Kościele Garnizonowym i tu są sami swoi. Można wykonać normę za cały tydzień.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group