Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8320
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: O bezpieczeństwie

Środa, 30 września 2020, 7:01
Autor: WAC
Powiat: O bezpieczeństwie
Fot. WAC
Tematyce bezpieczeństwa była przede wszystkim poświęcona wczorajsza (29.09) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsza sesja była pierwszą od wielu miesięcy, która odbyła się w trybie stacjonarnym. Ze względów sanitarnych ograniczono jednak liczbę osób przebywających na sali obrad. Część radnych miała też zasłonięte usta i nosy.

Tematy, które znalazły się w programie sesji, w poprzednich latach były z reguły przedmiotem obrad radnych w pierwszej części roku. W tym stało się inaczej, a zmiany w harmonogramie pracy Rady wymusiła pandemia koronawirusa.

Dzisiejsze tematy miały być rozpatrywane pierwotnie podczas pierwszej fali pandemii – mówi przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. - Myśmy wtedy świadomie podjęli decyzję, aby nie absorbować służb zaangażowanych w zwalczanie koronawirusa. Sam fakt zwołania sesji w trybie stacjonarnym pokazuje, że musieliśmy oswoić się z tematem pandemii, ale zachowaliśmy bezpieczeństwo. Sesja odbywa się pod pewnymi rygorami. Z opinii, które otrzymałem wynika, że sala, w której się spotykamy może pomieścić dwadzieścia parę osób i tylko tyle może w niej przebywać podczas sesji. Będzie to nieco utrudnione, bo z reguły tych osób było więcej. Ja sądzę, że musimy patrzeć na to, co się dzieje w życiu społecznym i gospodarczym, i nauczyć się żyć w tym otoczeniu jakie jest. Myślę, że kolejne dni przyniosą sprawdzenie tych elementów, które wprowadziło państwo i powiat w swoim zakresie, w dziedzinie zwalczania COVID – 19.

Radni w trakcie obrad zajmowali się głównie problematyką bezpieczeństwa. Swoje sprawozdania za rok 2019 dotyczące tej problematyki wygłosili przedstawiciele: policji, straży pożarnej oraz SANEPIDU i spółki Wody Polskie - ten ostatni w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Radni wysoko ocenili poziom ich pracy jednogłośnie podejmując uchwały o przyjęciu poszczególnych sprawozdań.

W dalszej części sesji między innymi przyjęto bieżące zmiany w budżecie powiatu oraz wysłuchano sprawozdania w zakresie walki z bezrobociem w 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
3
23%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group