Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3078
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O bezpieczeństwie

Wiadomości: Powiat
Środa, 30 września 2020, 7:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Tematyce bezpieczeństwa była przede wszystkim poświęcona wczorajsza (29.09) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsza sesja była pierwszą od wielu miesięcy, która odbyła się w trybie stacjonarnym. Ze względów sanitarnych ograniczono jednak liczbę osób przebywających na sali obrad. Część radnych miała też zasłonięte usta i nosy.

Tematy, które znalazły się w programie sesji, w poprzednich latach były z reguły przedmiotem obrad radnych w pierwszej części roku. W tym stało się inaczej, a zmiany w harmonogramie pracy Rady wymusiła pandemia koronawirusa.

Dzisiejsze tematy miały być rozpatrywane pierwotnie podczas pierwszej fali pandemii – mówi przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta. - Myśmy wtedy świadomie podjęli decyzję, aby nie absorbować służb zaangażowanych w zwalczanie koronawirusa. Sam fakt zwołania sesji w trybie stacjonarnym pokazuje, że musieliśmy oswoić się z tematem pandemii, ale zachowaliśmy bezpieczeństwo. Sesja odbywa się pod pewnymi rygorami. Z opinii, które otrzymałem wynika, że sala, w której się spotykamy może pomieścić dwadzieścia parę osób i tylko tyle może w niej przebywać podczas sesji. Będzie to nieco utrudnione, bo z reguły tych osób było więcej. Ja sądzę, że musimy patrzeć na to, co się dzieje w życiu społecznym i gospodarczym, i nauczyć się żyć w tym otoczeniu jakie jest. Myślę, że kolejne dni przyniosą sprawdzenie tych elementów, które wprowadziło państwo i powiat w swoim zakresie, w dziedzinie zwalczania COVID – 19.

Radni w trakcie obrad zajmowali się głównie problematyką bezpieczeństwa. Swoje sprawozdania za rok 2019 dotyczące tej problematyki wygłosili przedstawiciele: policji, straży pożarnej oraz SANEPIDU i spółki Wody Polskie - ten ostatni w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Radni wysoko ocenili poziom ich pracy jednogłośnie podejmując uchwały o przyjęciu poszczególnych sprawozdań.

W dalszej części sesji między innymi przyjęto bieżące zmiany w budżecie powiatu oraz wysłuchano sprawozdania w zakresie walki z bezrobociem w 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
3
23%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 30-09-2020 8:47
Boże jacy Ci radni powiatowi są zatroskani naszym losem!! Krzysiu już wszystkie pazury obgryzł i spać nie może po nocach wymyślając jak tu sobie polepszyć PR i marketing!!! Dla naszego bezpieczeństwa to ci ludzie by nas najchętniej pozamykali w obozach!! Człowiek który w trosce o bezpieczeństwo jest w stanie sobie założyć kaganiec na r y j nie jest wart WOLNOŚCI !!!!
~Człowiek koń 30-09-2020 9:19
Gdzie są szczepionki przeciwko grypie? Kaczyński i PiS depopulują Polaków?
~zwykla@baba 30-09-2020 12:53
do: ~Człowiek koń (9:19)
W Twoim zadku
~wer 30-09-2020 9:30
Nie ma pandemi. Są pozytywne wyniki testów PCR, które nie są ani wiarygodne, ani nie wykrywają tylko Covida... Zresztą z premedytacją nazywam dodatnie wyniki tych testów jako fałszywe!
~kosmonauta 30-09-2020 11:08
Spotkali się żeby dietki wziąć za spotkanie, bo z samego spotkania nic nie wynika.
~Ja 30-09-2020 11:12
Ja sie pytam kto odpowie za inwestycje wymiany oświetlenia w jelonce , tak za...ie świecą ze włodarze miasta nie widza problemu?
~Człowiek koń 30-09-2020 18:28
Budżet narodowych socjalistów pis.bolszewików "zrównoważony" a dług publiczny osiągnął i zdecydowanie przekroczył stabilny rekord biliona złotych. Ku uciesze wolskich wolaków i meneli. "Spieprzaj dziadu." - kwintesencja wolactwa.
~ 1-10-2020 12:13
Brakuje mi wystarczająco obelżywych słów na tą pisowską mafię moralnych degeneratów. ?? Po trupach do koryta ??, ***** P??S!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group