Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7450
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niech się mury pną do góry

Wtorek, 1 lipca 2008, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niech się mury pną do góry
Trwa budowa obiektu przy ulicy Poznańskiej.
Fot. TEJO
Zmienia się krajobraz jeleniogórskich ulic. W miejsce wyburzonych ruin lub na pustych parcelach mają wyrosnąć nowe kamienice. Inwestorzy sprzedają już mieszkania, choć jeszcze ich nie ma.

Ulice Poznańska, Grabowskiego, Słowackiego, Druciana – te trakty za jakiś czas zmienią nieco oblicze za sprawą nowych domów. Mają być to niewielkie kamienice usługowo-mieszkalne. Mieszkanie w nich można kupić już teraz.

Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie jest spore. Kiedy podobny budynek powstawał przy ulicy Muzealnej blisko gmachu prokuratury, jeszcze przed jego wzniesieniem cały metraż sprzedano na pniu.

Teraz nowym elementem miejskiego pejzażu będzie budynek mieszkalny przy ulicy Poznańskiej. Szybciej niż budowa stanął już billboard anonsujący powstanie obiektu i zachęcający do kupna mieszkań. A jeszcze pod koniec ubiegłego roku była tam zupełnie zrujnowana poniemiecka kamienica. Właścicielowi gruntu bardziej opłacało się ją zburzyć i zainwestować w nowy dom.

Nie wszystkim takie zagęszczanie miejskiej substancji się podoba. – Niedługo będą budować na podwórkach. To nie do pomyślenia. Będziemy mieli sąsiadów kilkanaście metrów od okien – mówią mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Słowackiego. W ich pobliżu trwa budowa kolejnego domu na tym trakcie. Są już fundamenty, a mieszkania – póki co wirtualne – można kupić od zaraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group