Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5563
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Nauczyciele z ulgą

Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 13:32
Autor: TEJO
Dopiero 31 sierpnia 2006 roku, a nie – jak zapowiadano – 31 grudnia tego roku stracą ważność stare legitymacje nauczycielskie. Dla ich posiadaczy to oznacza, że będą mogli wciąż korzystać z ulgowych przejazdów w pociągach i autobusach PKS.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, we wtorek zostało podpisane rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów komunikacją publiczną.
Zgodnie z wcześniej obowiązującym prawem, 31 grudnia 2005 miały stracić ważność te legitymacje, które zawierały nieaktualną już informację o uprawnieniu nauczycieli do ulgi wysokości 50 proc.

Teraz nauczyciele mają prawo jedynie do 37 procent zniżki.
Jednak nie muszą się obawiać mandatów, jeśli kontrolerom okażą stary dokument. Oczywiście nie mogą kupić biletów za połowę ceny. Nowa ustawa o uprawnieniach do ulgowych przejazdów przyznaje nauczycielom jedynie 37 proc. zniżki na przejazdy PKP i PKS.

To dobra wiadomość dla tych uczących, którzy na czas przerwy świątecznej wyjechali z Jeleniej Góry. Nie byli pewni, czy za okazaniem starej legitymacji będą mogli wrócić płacąc taniej za bilet. Zgodnie z decyzją, która zapadła w Warszawie, mogą kupować bilety ze zniżką.

– Minister transportu zdecydował, że stare legitymacje będą ważne do końca sierpnia, czyli, jak napisano w komunikacie, "do czasu całkowitej wymiany dokumentów" – podaje PAP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group