Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9823
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na szynach do Zgorzelca

Czwartek, 5 października 2006, 0:00
Autor: Monika
Jelenia Góra: Na szynach do Zgorzelca
Fot. Archiwum
Szynobusem ze stolicy Karkonoszy można dojechać do Zgorzelca. To pierwsze od lat bezpośrednie połączenie Jeleniej Góry z przygranicznym miastem.

Kolej uruchomiła je od początku października. Najczęściej korzysta z szynobusu młodzież szkolna. Pojazd zabiera przynajmniej 115 osób.

– Najwięcej podróżnych wsiada w Lubaniu i jedzie stamtąd do końca trasy – mówi Jerzy Karcz, zastępca naczelnika Sekcji Przewozów Pasażerskich Polskich Kolei Państwowych w Jeleniej Górze.

Szynobus został wycofany z trasy Wrocław – Jelenia Góra – Lubań. Powodem było to, że nie był w stanie zabrać wszystkich chętnych z Wrocławia. Zamiast niego jeżdżą zwykłe pociągi, które mają większą liczbę miejsc.

Nowoczesny szynobus do Zgorzelca wyjeżdża z Jeleniej Góry o godz.5.05 a wraca o 13.39. Bilet ulgowy na prawie stu kilometrowej trasie kosztuje niecałe 10 zł.

W pojeździe zamontowano system kamer, które monitorują jego wnętrze. Obraz trafia do kabiny maszynisty, który w ten sposób widzi, co się dzieje w szynobusie. Według zapewnień PKP połączenie ma się znaleźć w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od grudnia. Daje na to nadzieję frekwencja pasażerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group