Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 3 kwietnia
Imieniny: Ingi, Ryszarda
Czytających: 16589
Zalogowanych: 81
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mokra robota

Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:40
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Lokatorzy, którzy należą do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, muszą się liczyć z podwyżką cen opłat za wodę, choć zarządzająca wodociągami spółka „Wodnik” zapewniła, że woda w tym roku nie zdrożeje.

Dotyczy to około 20 tysięcy jeleniogórzan, głównie mieszkańców największego w mieście osiedla Zabobrze. Będą płacić 1,87 zł miesięcznie za metr sześcienny. Opłata będzie naliczana od osoby, a nie od gospodarstwa domowego.

Kłopot w tym, że ludzie zapłacą za wodę, której… nie zużywają. JSM tłumaczy, że podwyżka spowodowana jest różnicą w odczycie pomiędzy wodomierzem głównym a wodomierzami w mieszkaniach. Ten pierwszy mierzy dokładniej. Wskazuje zbiorczą ilość wody, jaką zużywa, np. cały blok.

Jest ona większa niż zsumowane metry sześcienne wody, wskazane przez wodomierze w mieszkaniach. Powód? Woda, zanim dotrze z wodomierza głównego do tego zainstalowanego w mieszkaniu, gdzieś przecieka i spółdzielnia ponosi straty.

Mieszkańcy pokryją je w połowie. Drugą część wypłaci ze swojej kieszeni spółdzielnia.

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
112
Brawura kierowców
67%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
29%
Kiepski stan naszych dróg
4%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz to w kuchni... To po cichu niszczy Twoje nerki
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Kultura
Natalia śpiewa Bajm
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret Młodości – Teoria przewlekłego zapalenia
 
112
Potrącenie na pasach
 
Aktualności
Nowe posterunki Policji w Janowicach Wielkich i Podgórzynie już otwarte dla mieszkańców
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group