Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9100
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie Polski z Jeleniej Góry

Środa, 23 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:10
Autor: Muzyczne Radio
   Kamil Wachulak, Witek Abramowicz, Przemek Bożczyk i Dorian Łebzuch to skład drużyny Karkonoskiego Klubu Curlingowego, która w Toruniu zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii juniorów

       To duży sukces i bardzo się z tego trofeum cieszymy, chociaż muszę przyznać, że nasz zespół występował w tych mistrzostwach w roli faworytów - powiedział nam Paweł Kubik prezes klubu z Jeleniej Góry i zarazem przedstawiciel Polski w Światowej Federacji Curlingu.

       Zdobycie pierwszego miejsca jest o tyle istotne, że daje prawo startu w europejskim challangu juniorów będącym de facto mistrzostwami Europy. Skąd w młodych ludziach chęć wielogodzinnego przebywania na lodzie i pchania kamieni do celu? "Curling to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także międzyludzki kontakt - mówi Dorian Łebzuch. To fantastyczne uczucie, kiedy po zawodach można godzinami rozmawiać o tym co można było zagrać lepiej, gdzie popełniono błędy itd."

       Prezes Paweł Kubik mówi, że coraz większe grono młodych ludzi interesuje się curlingiem stąd nadzieja, że przyjdą kolejne sukcesy. Warto też dodać, że nie tylko juniorzy Karkonoskiego Klubu Curlingowego dysponują już wysokimi umiejętnościami. Sukcesami mogą też pochwalić się seniorzy - min. 3-cie miejsce mistrzostwach Polski.

       Zawodnicy trenują od 4-ech lat na lodowisku w czeskim Trutnovie.
W zeszłym sezonie drużyna KKC była o krok od wywalczenia awansu do czeskiej 1-szej ligii. W tym sezonie spróbują ponownie. Startują już w najbliższy weekend. Powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
250
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group