Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9755
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ściegny: Mistrzostwa Rodeo w Ściegnach

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 16:08
Aktualizacja: 16:14
Autor: Mar
Ściegny: Mistrzostwa Rodeo w Ściegnach
Fot. Mar
Już jutro zaczynają się X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach z bydłem. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli na arenie w Western City w Ściegnach zawodnicy będą konkurować w trialu, Western Horsemanship, Western Pleasure, Reining, Ranch Cutting, Working Cow Horse, Barrel Race, Calf Roping i Cutting. Organizatorem mistrzostw jest Polska Liga Western i Rodeo.

W tych widowiskowych konkurencjach, bo to na przykład łapanie cielaka na lasso, konkurować będą mężczyźni i kobiety w różnych grupach wiekowych. W trakcie tych zawodów odbędą się również zawody kwalifikacyjne w pozostałych konkurencjach western i rodeo.

Pierwsze zawody zaczną się w piątek o godzinie 12 konkurencją Trail Dzieci i Trail Junior, o 18 Reining. W sobotę od 09.00 konkurencją Trail Senior Open aż do 20.30 kiedy zacznie się bankiet i koncert muzyki Country. W niedzielę początek o 10. do 16. O której zostanie rozegrana ostatnia konkurencja Team Penning.

Te tajemnicze nazwy konkurencji to między innymi: Trail - konkurencja techniczna, wymagająca skupienia i precyzji zarówno od konia, jak i jeźdźca. Jeździec pokonuje przeszkody, które może spotkać na co dzień. Tor ułożony jest tak, by pokazać konia w trzech chodach (stęp, kłus, galop) pomiędzy przeszkodami. Na torze musi być 6 przeszkód. Trzy przeszkody są obowiązkowe – pokonanie bramki, cofanie między min. trzema markerami i przejazd przez minimum 4 drągi. Reszta to przeszkody z listy przeszkód dowolnych.

Reining jest konkurencją mającą na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie. Zawodnicy muszą przejechać jeden z kilku zatwierdzonych schematów. Każdy ze schematów składa się z małych wolnych kół, dużych szybkich kół, lotnych zmian nogi w galopie, cofania, oraz innych elementów.

Barrel Racing - Popularnie znany pod nazwą wyścig wokół 3 beczek. Konkurencja dynamiczna i bardzo widowiskowa. Jeździec musi przejechać wokół każdej beczki ustawionej w wierzchołkach trójkąta równoramiennego w jak najkrótszym czasie.

Cutting - jest to konkurencja z bydłem - zawodnik ma za zadanie oddzielić ze stada sztukę bydła i następnie uniemożliwić jej powrót do niego.

Working Cow Horse - jest konkurencją sędziowaną, mającą na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie w przejeździe reiningowym i w pracy z bydłem.

Calf Roping - jest to konkurencja rozgrywana na czas. Limit wynosi 30 sekund i w tym czasie zawodnik ma prawo do jednego rzutu. Jeździec startuje po wypuszczeniu cielęcia z ogrodzenia i chwyta je na lasso za kark lub rogi; zwierzę, w momencie rzutu musi być w ruchu, po złapaniu zwierzęcia drugi koniec lassa należy puścić na ziemię.

Te i inne konkurencje będzie można podziwiać przez najbliższy weekend w Western City w Ściegnach. Organizatorzy zapraszają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
921
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group