Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4759
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ministerstwo dofinansowało basen przy SP 10

Czwartek, 16 listopada 2017, 15:07
Aktualizacja: Piątek, 17 listopada 2017, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ministerstwo dofinansowało basen przy SP 10
Fot. archiwum
Po wsparciu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, do Jeleniej Góry dochodzą kolejne dobre wieści w sprawie częściowego finansowania budowy basenu krytego przy Szkole Podstawowej Nr 10. Ze środków Ministerstwa Sportu nasze miasto otrzyma na ten cel ponad 2 miliony złotych.

Budowa basenu planowana jest w latach 2018-2019, a jej koszt to 6,28 mln zł, z czego 1,25 mln to dofinansowanie z budżetu województwa. Władze miasta aplikowały jeszcze o środki z ministerstwa i jak nas poinformował senator Krzysztof Mróz - udało się. Kwota 2 040 800,00 zł zmniejszy wydatki jakie na tę inwestycje będzie musiało ponieść miasto.

Basen przeznaczony będzie do nauki pływania, do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Planowane przedsięwzięcie obejmuje: budowę hali basenowej o wymiarach 35.05.m x 23,50 m, wysokości 3,45 m, infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania obiektu (przyłącze wodno-kanalizacyjne, elektryczne, ciepłownicze). W hali basenowej zlokalizowane będą: niecka basenowa o wymiarach 8,5 m 16,17 m, głębokość od 0,87 m do 1,32 m z czterema torami pływackimi, pomieszczenia techniczne obejmujące: magazyny, chlorownię, węzeł cieplny, stację uzdatniania wody basenowej, rozdzielnię elektryczną, magazyn na sprzęt dydaktyczno-rehabilitacyjny (3 pomieszczenia), pomieszczenie portierni z wydzieloną częścią socjalną, pomieszczenie techniczne dla konserwatora, pomieszczenie ratownika z widokiem na nieckę basenową, pokój nauczycieli.

- Z każdym dniem jesteśmy bliżej budowy basenu przy SP 10 - nie kryje zadowolenia senator Krzysztof Mróz, który jeszcze jako radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry prowadził wiele dyskusji na ten temat. - Biorąc pod uwagę pieniądze, które Miasto pozyskało wcześniej z Urzędu Marszałkowskiego, to budowa tego basenu nabiera realnych kształtów - dodał parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, który liczy, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a otwarcie krytego kąpieliska odciąży basen przy Szkole Podstawowej Nr 11. Senator pozytywnie ocenia program nauki pływania dla dzieci, który funkcjonuje w Jeleniej Górze i cieszy się, że będzie to kolejne miejsce, gdzie będzie można upowszechniać pływanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group