Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6820
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Kolberga: remont trwa za długo

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 sierpnia 2017, 6:35
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2017, 7:05
Autor: Kamila Krawiecka–Bryl
Fot. Kamila Krawiecka–Bryl
Na ulicy Kolberga w Jeleniej Górze od dłuższego czasu prowadzony jest remont jezdni i chodników. Głównym powodem przesunięcia terminu realizacji inwestycji był montaż nowych lamp w tym miejscu.

- Niestety projekt, który był zrealizowany okazał się niedostosowany do sytuacji jaką firma montująca lampy zastała na miejscu. W tzw. międzyczasie ktoś inny został dysponentem lamp, a ktoś inny był właścicielem, w związku z czym trzeba było przeprojektować całość, co spowodowało wydłużenie całości remontu tej ulicy – wyjaśnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Nowe lampy mieszkańcy chwalą. - Jak się wieczorem popatrzy na ulicę to tak wszystko jest pięknie oświetlone, wspaniała inwestycja, a do tego oszczędność wielka – dodaje starsze małżeństwo z Kolberga. - Gorzej gdy nadchodzi dzień, wtedy widać ten przeciągający się remont. To jest nie do pomyślenia aby np. w Niemczech, tam mam brata, tak się prace przeciągały. Jak deszcz padał to robili jak piękna pogoda to nie przyjeżdżali. To nie tylko ja, ale większość mieszkańców, z którymi rozmawiam narzeka na to w jaki sposób wykonywane są prace .- dodaje mieszkaniec Kolberga.

Mieszkańcy zastanawiają się także nad wielkością chodnika, który w tym miejscu powstaje. - Ilu tędy ludzi przechodzi dziennie? Więcej przejeżdża, a proszę spojrzeć chodnik będzie tak szeroki jak ulica - mówi inny mieszkaniec.

- Chodnik ten będzie przystosowany także dla osób przemieszczających się na rowerach. Przepisy są już takie, że jeżeli ma być ścieżka dwukierunkowa to musi mieć ona ściśle określone wymiary, stąd jest taki jej rozmiar - podkreśla Jerzy Łużniak zastępca Prezydenta Jeleniej Góry.

Przebudowę ulicy Kolberga prowadzi przedsiębiorstwo „Kama” z Mysłakowic. - W najbliższym czasie w tym miejscu kładziony będzie asfalt – poinformował nas jeden z pracowników tej firmy.

Mieszkańców ulicy Kolberga informujemy, jak zapewniają władze miasta wszystkie prace w tym miejscu powinny zostać zakończone do 15 września tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 29-08-2017 8:46
ludziom nie dogodzisz ;/ nie ma zle jest zle ,masakra,cierpliwosci ludziska!
~Mieszkaniec 29-08-2017 8:59
Dobre jest to, że na skrzyżowaniu Karłowicza i Kolberga 3 nowe lampy świecą w jedno miejsce, zabrali w tym samym miejscu 3 miejsca parkingowe. a chodnik zrobili szeroki na 4 metry kosztem i tak wąskiej ulicy.
~lol 29-08-2017 10:09
świetne zdjęcia
~Polak potrafi 29-08-2017 10:13
Mieszkać w postpeerelowskich obskurnych bloczydłach a mieć wymagania jak mieszkańcy strzeżonego osiedla milionerów w Hollywood.
~mieszkanka 29-08-2017 11:14
Wydaje mi się , że jest taki sam tylko nowa nawierzchnia sprawia, że wydaje się szerszy.. Czy nie? Nie widziałam żeby dalej wkopywali krawężnik niż stare..
~takitam 29-08-2017 12:33
"Mieszkańcy Kolberga" - zabrzmiało jak "mieszkańcy Kołobrzegu."
~Zabobrzanin z Karłowicza 29-08-2017 13:35
Zgadzam się z osobą podpisaną wyżej "Mieszkaniec" co do uszczuplenia parkingu o dokładnie 3 miejsca, co ie jest bez znaczenia dla mieszkańców posiadających samochody. Trudno jest znaleźć miejsce parkingowe przy ul.Karłowicza i Kolberga a na dodatek to niektóre pojazdy parkują tam tygodniami a zwłaszcza z obcą rejestracją !! Proponuję aby odpowiedzialni za stan miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych /3 miejsca/ przy ul.Karłowicza obok sklepu "Jubilat" odnowili owe stanowiska /oznakowali zg. z przepisami/ a Straż Miejska sprawdziła kto i jak tam parkuje. Bo jak widziałem to osoba niepełnosprawna ma problem dostać się do swojego pojazdu gdyż drugi pojazd parkuje tak blisko że przysłowiowej nogi nie ma gdzie upchać !! Pozdrawiam redakcję.
~hahd 29-08-2017 14:30
tak zle i tak nie dobrze
~Bazylek 29-08-2017 18:40
Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci ,co nie mieszkają na tym placu budowy.Wielka ulica 2 bloki,a od marca jeden syf.Trzeci dzień nikogo nie ma Ostatnio przez 2 tygodnie tez nic nie zrobiono.😕.Pomniejszone miejsca do parkowania,przez długi czas zmuszono nas do chodzenia po szuterze. Zwierzęta poranione mają lapy.To jest skandal aby tyle czasu to trwało. Ja tez placę podatki,i mam prawo wiedzieć na co są one spozytkowane
~sajmon 29-08-2017 19:42
Hmmm... A jaki był termin oddania ukończonej inwestycji ? Miasto często nalicza koszty za przekroczenie terminów :) Tu to prawie pół roku będzie :) chyba że ktoś komuś po znajomości daje zarobić i kar naliczać nie chce :) Ale kto tam za naszymi radnymi nadąży ? :)
~Bazylek 29-08-2017 21:03
Poszukalam w internecie ,i na Jelonce było napisane-koniec remontu 31 sierpnia .I co???Radny pan Iwaniec, tak obiecywal😔😔.Firma która to wykonuje,to mistrzostwo świata w nic nie robieniu..Są tani...i dlatego wygrywają przetargi,ale gdyby zapłacili karę za niedotrzymanie terminu umowy,to byłaby inna bajka
~miras60 30-08-2017 8:07
ilu mieszkancow tylu fachowcow polska mentalnosc,zawsze nie pasuje
~tomala281961 18-09-2017 21:28
Pierwszy termin zakończenia prac to 31.08, drugi termin 07.09 trzeci termin 15.09. 2017. Dziś mamy 18.09 i do zakończenia prac jeszcze długa droga. Jednak cóż poradzić na takie nieróbstwo. 4 września została wywieszona informacja o nie parkowaniu samochodów, wszyscy byli pewni że Firma KAMA zaczyna kłaść asfalt, dziś jest 18.09 a asfalt jest położony wyrywkowo. I tak też Firma KAMA pracuje wyrywkowo. Jeden dzień robi, a na drugi dzień wolne. Moim zdaniem jeżeli terminy są zagrożone to się wzmaga tempo prac, atu na odwrót zwalnia się. A co z karami umownymi za nieterminowe wykonanie prac. Co ma piernik do wiatraka, skoro był problem z lampami to można było kłaść asfalt na jezdni. Lampy są na chodnikach. Po prostu Firma "drucik" z..rała się i ucik. Partacze pierwszej klasy.
~OBSERWATOR 18-09-2017 21:37
Jak długo można remontować taki odcinek drogi, ile razy można przekładać termin oddania robót, widocznie robota poszła po znajomości lub za duże suweniry. A wiadomo kruk, krukowi oka nie wykole. Że Zarząd Miasta to widzi ( bo chyba wszystko ma pod kontrolą ) i nic z tym nie robi??? To trochę podejrzane. Bo ta budowa to jeden wielki "BURDEL"
~Mieszkaniec Kolberga 18-09-2017 21:46
Kto ich wybierał - Stevie Wonder. Oni tego nie skończą do Wszystkich Świętych. Jaka Firma takie dotrzymanie terminów. Na tej budowie pracuje się z doskoku. Jeszcze nie widziałem żeby ludzie pracowali codziennie i 8 godzin. Przychodzą na 8 a do 12 czekają na materiał albo na rozkazy, a o 14 pakują się do domku. To jest kpina z pracy i ludzi którzy tam mieszkają i muszą się poruszać w tym syfie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group