Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3277
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Miasto musi rozebrać wiadukty

Piątek, 23 lutego 2018, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 24 lutego 2018, 8:14
Autor: WAC
Piechowice: Miasto musi rozebrać wiadukty
Fot. WAC
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną samorządu Piechowic na wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu utrzymujące w mocy decyzje Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, które nakazywały Miastu rozbiórkę wiaduktów nad linią kolejową relacji Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.

Wyrok NSA zamyka kilkuletnią batalię samorządu Piechowic dotyczącą ustalenia, kto jest właścicielem znajdujących się w bardzo złym stanie technicznym obiektów. W 2013 roku stał się on nawet przyczyną czasowego wstrzymanie kursowania pociągów z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

Choć kolej dokonała wtedy tymczasowego zabezpieczenia budowli i obecnie ich stan nie zagra bezpieczeństwu kursujących pod nimi pociągów, to burmistrz Piechowic musiał corocznie występować o czasowe dopuszczenie do użytkowania budowli.

- Wydając powyższe orzeczenia sądy administracyjne przesądziły o odpowiedzialności za oba wiadukty Gminy Miejskiej Piechowice, a ponadto potwierdziły, że to ona jest zobowiązana do dokonania ich rozbiórki – mówi burmistrz Witold Rudolf. - Tym samym jesteśmy zmuszeni do przystąpienia do robót rozbiórkowych, które będą podjęte i zrealizowania przy zachowaniu wszelkich rygorów określonych prawem – informuje W. Rudolf.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group