Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6995
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Menele podpalają zabytkowe kamienice?

Piątek, 3 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:17
Autor: konrad
Jelenia Góra: Menele podpalają zabytkowe kamienice?
Fot. konrad
W czwartek wieczorem przy ulicy Sobieskiego spłonęła opuszczona kamienica, stojąca między budynkiem mieszkalnym i biurowym. Od tygodnia jej nowym właścicielem jest mieszkaniec Kamiennej Góry. Czy nie wiedział, że jego posesja jest sypialnią bezdomnych alkoholików?

To oni najprawdopodobniej byli sprawcami pożaru, który strawił wnętrze budynku. Na szczęście szybka akcja gaśnicza jeleniogórskich pożarników zapobiegła przeniesieniu się ognia na sąsiednie kamienice. Strażacy wyrzucili tlące się szmaty i kilka sprzętów.
Ogień nie doszedł do więźby dachowej.

Jeden z bezdomnych tłumaczył strażakom, że jakiś mężczyzna domagał się od nich pieniędzy i groził podpaleniem. Jednak był w sztok pijany i nikt jego opowieści nie traktował poważnie.

To w tym roku już trzeci pożar opuszczonego budynku w centrum miasta, najprawdopodobniej spowodowany przez bezdomnych meneli. Najpierw spłonął budynek przy Sobieskiego, na skrzyżowaniu z placem kardynała Wyszyńskiego. Do dzisiaj straszy zniszczonym dachem. Dwa tygodnie temu spalił się budynek przy ulicy Chrobrego, naprzeciwko targowiska Flora. Tam ogień zagrażał stoiskom i kramom oraz samochodom zaparkowanym przy ulicy.

Okazuje się, że Straż Miejska, administratorzy budynków i inne służby nie potrafią skutecznie zapobiegać takim zdarzeniom. Mamy nadzieję, że trzy pożary będą dla ludzi, na których utrzymanie płacą wszyscy podatnicy, skuteczną nauczką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group