Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6576
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Marne lato w górach?

Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Marne lato w górach?
Fot. goral
Mimo sprzyjającej pogody gestorzy turystyki w Karkonoszach nie zachwalają trwającego sezonu. W górskich kurortach w wielu pensjonatach jest sporo wolnych miejsc, a do wyciągu na Kopę nie ma kolejek.

Waldemar Draheim z Miejskich Kolei Linowych w Karpaczu poinformował Muzyczne Radio, że w lipcu były tylko dwa dni, kiedy na wjazd wyciągiem na szczyt Kopy trzeba było czekać ponad godzinę.

Na ulicach Karpacza i Szklarskiej Poręby nie było tłumów. Potwierdza to Agnieszka Kuliczkowska z referatu promocji miasta pod Szrenicą. – Mniej więcej ten sam poziom, jak w ubiegłym roku, kiedy lipiec był zdecydowanie chłodniejszy – mówi.

Gestorzy turystyki przyznają, że gorący lipiec wypłoszył ludzi z gór i skłonił do wyjazdu nad morze. – Choć sporo było wycieczek, które właśnie w górach szukały ochłody – dodaje A. Kuliczkowska.

Wszyscy liczą, że lepszy będzie sierpień. W tym miesiącu jest więcej imprez: ogólnopolska giełda piosenki, zlot motocykli ciężkich i festiwal rowerowy Bike Action. – To na pewno przyciągnie wielu fanów – liczą w Szklarskiej Porębie.

W Karpaczu wydarzeniem najbliższego weekendu mają być VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Western i Rodeo, które odbędą się w najbliższy weekend w Western City w Ściegnach.
Właściciele hoteli i pensjonatów liczą także na turystów z Wielkopolski, którzy tradycyjnie właśnie w sierpniu wybierają się na wypoczynek w Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group