Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5996
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Wyrostek z Jelenią Górą w sercu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 grudnia 2019, 6:22
Aktualizacja: Czwartek, 26 grudnia 2019, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Urodził się w Jeleniej Górze – to tutaj uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki, gdzie pokochał grę na akordeonie, a jego kariera muzyczna rozkręciła się na dobre po tym, jak zwyciężył w drugiej edycji programu "Mam talent". Marcin Wyrostek – bo o nim mowa – mimo że mieszka i pracuje w Katowicach, przy każdej okazji wraca do rodzinnego miasta, które z odległości docenia jeszcze bardziej.

Ważną rolę w pana życiu odegrała Państwowa Szkoła Muzyczna w Jeleniej Górze. Jak Pan wspomina te czasy?

Mój nauczyciel mieszkał niedaleko Urzędu Miasta, w którym się właśnie znajdujemy. To był najważniejszy czas w moim rozwoju muzycznym, rozwoju pasji do muzyki. W szkole muzycznej spędzałem Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, ferie, wakacje, soboty i niedziele - mieliśmy dużo zajęć dodatkowych z panem Wiktorem Oleszkiewiczem. Dzięki temu pamiętam, że wszedłem w świat akordeonu całkowicie do zapomnienia. To był najważniejszy etap, gdzie poznałem wszelkie podstawy, nauczyłem się systematycznej pracy, żeby codziennie te 2-3 godziny pograć na akordeonie. Z kolegami z klasy akordeonu spotykaliśmy się na próbach, koncertach zespołowych, ale też poza szkołą. Słuchaliśmy nagrań, wymienialiśmy się nutami. Z wielką wdzięcznością i sentymentem wracam do czasów nauki w PSM w Jeleniej Górze.

W trakcie konferencji prasowej powiedział pan, że z odległości jeszcze bardziej docenia Jelenią Górę...

Tak jest. Jak człowiek wyjedzie i z perspektywy czasu, miejsca spojrzy na miasto, na okolice... Jak się zjeżdża z Radomierza, to ten widok zapiera dech w piersiach. Dopiero to zauważyłem jak wyjechałem z Jeleniej Góry. Jak tu mieszkałem, to było dużo obowiązków - szkoła, zajęcia. To było na co dzień, wszystko pod ręką. Jak się bywa w wielu miejscach w Polsce, to naprawdę aż szkoda, że nie mieszkam w Jeleniej Górze. Przyczyny są logistyczne - uczę na Akademii Muzycznej w Katowicach i byłoby ciężko to wszystko pogodzić, ale zawsze z sentymentem tu wracam i chwalę się Jelenią Górą, bo ściągałem nie raz moich znajomych do Parku Miniatur, Jeleniej Góry, w Karkonosze. Szkoda, że jestem tak daleko, ale zawsze korzystam jak tu jestem na 1000 procent.

To dobry moment, żeby złożyć jeleniogórzanom życzenia świąteczne.

Wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry życzę pogodnych, zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Aby na te święta zapanowała pełna harmonia. To może brzmieć jak banał, ale myślę, że potrzebujemy tej harmonii, balansu w życiu i mam nadzieję, że ta harmonia zagości w państwa domach i zostanie na cały przyszły rok.

Najbliższa okazja do spotkania z Marcinem Wyrostkiem już 5 stycznia o godz. 19:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie się koncert w ramach promocji najnowszego albumu pt. "Harmonia świąt". Tego wieczoru pochodzący ze stolicy Karkonoszy akordeonista wystąpi z zespołem Corazon oraz solistami. Wszyscy razem będą mogli śpiewać kolędy! Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

67
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 25-12-2019 8:54
Panie Kaczalko... Czy Pan kiedyś zrozumie, iż do robienia zdjęć trzeba mieć talent? Proszę mnie źle nie zrozumieć, to nie złośliwość, czy jak to ostatnio " modnie" nazywają hejt... Pragnę tylko uzmysłowić Panu, iż robi Pan fotografie, które, hmm.., jak to nazwać.., stawiają bohaterów zdjęć w " niekorzystnym świetle" Być może, to w Pana przypadku nawet nie problem "warsztatu" a złego doboru publikowanych zdjęć... Niech się Pan nad tym zastanowi w wolnej chwili...
~zwykla_baba 25-12-2019 13:05
do: ~Yrezi Rewor (8:54)
Kurcze, szukam i szukam tych zdjęć a w smartfonie jest to utrudnione (brrr te reklamy) a tu tylko jedno zdjęcie😱
~do wyżej 25-12-2019 10:18
To nie BWA koleżko.Nie pajacuj wypominając brak talentu.Jeżeli jesteś takim super fachowcem,to powinieneś zaprosić pana redaktora w celu podzielenia się swoją wiedzą jeśli ją posiadasz w tym temacie.Zastanowisz się nad tym w wolnej chwili?Zadzwonię do redakcji i spytam czy miałeś na tyle cywilnej odwagi.PAPATKI.
~"Pres foto" 26-12-2019 3:23
do: ~do wyżej (10:18)
Gdzie zaprosić?
~pff 25-12-2019 13:14
Ale pan "redaktor" naprawde robi okropne zdjęcia.
użytkownik facebook 25-12-2019 14:33
Spędzamy święta z Wyrostkami, wspaniała płyta
~a 25-12-2019 15:28
wft, KTO TO JEST???
~..... 26-12-2019 3:20
No fakt. Fotki tego pana są naprawdę kiepskie... Jak, młodzi piszą, że dupy robione ☺
~BRZECHOTNIK 2-01-2020 0:09
Pan Marcin Wyrostek wygląda na zdjęciu bardzo sympatycznie. W tym ujęciu nieco przypomina Shreka, a Shreka przecież wszyscy uwielbiają... :) Dlatego, moim zdaniem, zdjęcie jest super, ponieważ oddaje to coś w charakterze człowieka, co jest bardziej odbiorem/odczuciem, a nie tylko rzeczywistym obrazem. Gratuluję panu Marcinowi talentu i wytrwałości w pracy muzycznej. Szacunek dla pasjonata instrumentu, który już odchodzi w zapomnienie. Życzę Panu powodzenia we wszystkim, nie tylko w muzyce. :)
~jeleniogórzanka 13-01-2020 23:09
Pan Marcin, to bardzo skromny artysta. Ale wielkości i talentu nie trzeba udawadniać. Te wartości obronią się same. Dziekujemy za wspanialy koncert. Za wysiłek z autografami i wielką , cudowną cierpliwość.
~ 26-01-2020 22:51
Wyrostek wielokrotnie mówił publicznie, że jest z Katowic. O Jeleniej pamięta tylko wtedy, gdy tu przyjeżdża. Nie potrzebujemy takich ambasadorów. Do tej pory najlepiej reklamował Jelenią Górę Tomasz Kammel i Igor Kwiatkowski. Cała reszta rzekomych ambasadorów, z Mają Włoszczowską i Wyrostkiem włącznie, mogą wspomnianym panom buty pastować.
~Synek 15-03-2020 7:01
do: ~ (22:51)
Ale głupoty piszesz Maja Włoszczowska zawsze mówi , że jest z Jeleniej Góry i cały czas to podkreśla. Generalnie promuje nasz region jak nikt 😀
~do 22:51 3-02-2020 14:08
Nie ogląda się telewizorni i dodawanych tam relacji . Bo byś wiedział, że pan Marcin nie ukrywa, że pochodzi z Jeleniej Góry. Ostatnio też na Gali Sportu o naszej Jeleniej Górze, wspominała pani Lucyna Kornobys. W sumie jakbyś tak poszukał , to byś się dowiedział, że jest wielu artystów, poetów, malarzy pochodzących z Jeleniej Góry, którzy o tym mówią. To , że ty o kimś nie słyszałeś nie znaczy , że tego inni nie wiedzą.
~avo 16-02-2020 19:12
CZY p. Wyrostek bedzie na stronie Jelonki jako LOGO do konca roku ?????
~N10 18-02-2020 7:50
Czy Wyrostek ma wyrostek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group