Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6440
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Wyrostek z Jelenią Górą w sercu

Środa, 25 grudnia 2019, 6:22
Aktualizacja: Czwartek, 26 grudnia 2019, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Wyrostek z Jelenią Górą w sercu
Fot. Przemek Kaczałko
Urodził się w Jeleniej Górze – to tutaj uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki, gdzie pokochał grę na akordeonie, a jego kariera muzyczna rozkręciła się na dobre po tym, jak zwyciężył w drugiej edycji programu "Mam talent". Marcin Wyrostek – bo o nim mowa – mimo że mieszka i pracuje w Katowicach, przy każdej okazji wraca do rodzinnego miasta, które z odległości docenia jeszcze bardziej.

Ważną rolę w pana życiu odegrała Państwowa Szkoła Muzyczna w Jeleniej Górze. Jak Pan wspomina te czasy?

Mój nauczyciel mieszkał niedaleko Urzędu Miasta, w którym się właśnie znajdujemy. To był najważniejszy czas w moim rozwoju muzycznym, rozwoju pasji do muzyki. W szkole muzycznej spędzałem Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, ferie, wakacje, soboty i niedziele - mieliśmy dużo zajęć dodatkowych z panem Wiktorem Oleszkiewiczem. Dzięki temu pamiętam, że wszedłem w świat akordeonu całkowicie do zapomnienia. To był najważniejszy etap, gdzie poznałem wszelkie podstawy, nauczyłem się systematycznej pracy, żeby codziennie te 2-3 godziny pograć na akordeonie. Z kolegami z klasy akordeonu spotykaliśmy się na próbach, koncertach zespołowych, ale też poza szkołą. Słuchaliśmy nagrań, wymienialiśmy się nutami. Z wielką wdzięcznością i sentymentem wracam do czasów nauki w PSM w Jeleniej Górze.

W trakcie konferencji prasowej powiedział pan, że z odległości jeszcze bardziej docenia Jelenią Górę...

Tak jest. Jak człowiek wyjedzie i z perspektywy czasu, miejsca spojrzy na miasto, na okolice... Jak się zjeżdża z Radomierza, to ten widok zapiera dech w piersiach. Dopiero to zauważyłem jak wyjechałem z Jeleniej Góry. Jak tu mieszkałem, to było dużo obowiązków - szkoła, zajęcia. To było na co dzień, wszystko pod ręką. Jak się bywa w wielu miejscach w Polsce, to naprawdę aż szkoda, że nie mieszkam w Jeleniej Górze. Przyczyny są logistyczne - uczę na Akademii Muzycznej w Katowicach i byłoby ciężko to wszystko pogodzić, ale zawsze z sentymentem tu wracam i chwalę się Jelenią Górą, bo ściągałem nie raz moich znajomych do Parku Miniatur, Jeleniej Góry, w Karkonosze. Szkoda, że jestem tak daleko, ale zawsze korzystam jak tu jestem na 1000 procent.

To dobry moment, żeby złożyć jeleniogórzanom życzenia świąteczne.

Wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry życzę pogodnych, zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Aby na te święta zapanowała pełna harmonia. To może brzmieć jak banał, ale myślę, że potrzebujemy tej harmonii, balansu w życiu i mam nadzieję, że ta harmonia zagości w państwa domach i zostanie na cały przyszły rok.

Najbliższa okazja do spotkania z Marcinem Wyrostkiem już 5 stycznia o godz. 19:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie się koncert w ramach promocji najnowszego albumu pt. "Harmonia świąt". Tego wieczoru pochodzący ze stolicy Karkonoszy akordeonista wystąpi z zespołem Corazon oraz solistami. Wszyscy razem będą mogli śpiewać kolędy! Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

69
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group