Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5583
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Lato z robotami” pomysłem na wakacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 sierpnia 2017, 6:47
Aktualizacja: 7:13
Autor: Kamila Krawiecka–Bryl
Fot. Kamila Krawiecka–Bryl
„Lato z robotami” to nazwa projektu, realizowanego przez Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze, który miał sprawić, że najmłodsi nie będą się nudzić podczas wakacji. Czy tak było?

Zajęcia realizowane były w trzech cyklach 5-dniowych i składały się z dwóch modułów. Celem pierwszego modułu był rozwój osobisty uczestników, którzy uczyli się współpracy, wyrażania opinii, rozmów o emocjach i trudnych sytuacjach w ich życiu. Z kolei programowanie robotów miało na celu rozwój zainteresowań informatyką i elektroniką.

Uczestnicy uczyli się planować, myśleć algorytmicznie, podstaw programowania i elektroniki. Młodsze dzieci budowały i programowały roboty LEGO, starsze - montowały i programowały urządzenia oparte o platformę Arduino.

- Warsztaty nie należą do najłatwiejszych, wymagają skupienia, ale myślę, że jak się już wszystkiego się nauczyłem i zrozumiałem, to w przyszłości może mi się to przydać. Nauczyliśmy się np. programować światła drogowe. Dla osób, które chcą zajmować się informatyką to przydane warsztaty – mówił jeden z uczestników projektu „Lato z robotami.”

- Te warsztaty to była szansa dla najmłodszych na rozwój osobisty – mówiła Jolanta Ratyńska, wiceprezes Fundacji AKTYWNI XXI

Warsztaty pn. „Lato z robotami” realizuje Fundacja AKTYWNI XXI, a współfinansuje Miasto Jelenia Góra. Programem objęto 34 dzieci w trzech grupach. Partnerami w projekcie są Szkoły Podstawowe nr 10 i 13 oraz Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych z Wojcieszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group