Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5848
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kwiaty i akty życiem artystki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 lutego 2008, 17:23
Aktualizacja: 17:24
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pełne barw i wyrazistości płótna przedstawiające bukiety i nagie kobiety można oglądać w Galerii Małych Obrazów przy placu Ratuszowym. Wernisaż odbył się w czwartek.

– Bez malowania nie wyobrażam sobie życia – mówiła Joanna Ratajczak-Kurowicka, autorka prezentowanych dzieł. Krótko opowiedziała o sobie oraz o swojej pasjach, jakimi są sztuka i malowanie.

Malarka pochodzi z Poznania i jest absolwentką tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W Jeleniej Górze mieszka już ponad dwa lata. Na co dzień uczy wiedzy o sztuce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

Wydarzenie w sympatycznej, aczkolwiek nieco ciasnej galerii urządzonej w części pomieszczeń dawnej Dessy, stało się także okazją do spotkań towarzyskich artystycznego światka. Zauważyliśmy, między innymim Alinę Obidniak, byłą dyrektorkę Teatru im. Norwida, Józefa Liebersbacha, społecznika i klimatologa. Elżbietę Terlegę z Filharmonii Dolnośląskiej oraz Jana Foremnego z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przybyli także uczniowie J. Ratajczak-Kurowickiej.

Wszystkich witała gospodyni placówki, która od grudnia minionego roku wzbogaca ofertę galerii jeleniogórskich, Beata Czystołowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 15-02-2008 0:08
...akt kobiecy to piekno ...kwiatu paproci i delikatnosc..babiego lata !.
~Teodor 15-02-2008 12:15
Uhu-hu, pani Joasia Ratajczak-Kurowicka nadal na topie. Zupełnie w odmienionym stylu jak dotychczas. Pamiętam jej wystawę "Książki" w jeleniogórskim BWA. Ta książka artystyczna uprzestrzennia płaszczyznę obrazu w ten sposób, że zapełniając ją perfekcyjnie wygiętym w odręczne pismo tekstem.
Hava Nagila 16-02-2008 3:02
.........jak mnie sie farba z puszki na podloge w garazu wylala to takie wlasnie wyszlo -jak na zdjeciu .........nie, nie zartuje , popieram kazda forme sztuki , malujta tylko nie mufta, ze to sztuka , mata fantazje to se walnijta obraska ale czy to sztuka ??? Nie wiem , ja pracuje w kamieniolomach ;-))
~AgnieszkaIII 16-02-2008 15:06
Serdeczne pozdrowienia dla Beatki Czystolowskiej. Kasia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group