Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2701
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kwiaty i akty życiem artystki

Czwartek, 14 lutego 2008, 17:23
Aktualizacja: 17:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kwiaty i akty życiem artystki
Fot. TEJO
Pełne barw i wyrazistości płótna przedstawiające bukiety i nagie kobiety można oglądać w Galerii Małych Obrazów przy placu Ratuszowym. Wernisaż odbył się w czwartek.

– Bez malowania nie wyobrażam sobie życia – mówiła Joanna Ratajczak-Kurowicka, autorka prezentowanych dzieł. Krótko opowiedziała o sobie oraz o swojej pasjach, jakimi są sztuka i malowanie.

Malarka pochodzi z Poznania i jest absolwentką tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W Jeleniej Górze mieszka już ponad dwa lata. Na co dzień uczy wiedzy o sztuce w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

Wydarzenie w sympatycznej, aczkolwiek nieco ciasnej galerii urządzonej w części pomieszczeń dawnej Dessy, stało się także okazją do spotkań towarzyskich artystycznego światka. Zauważyliśmy, między innymim Alinę Obidniak, byłą dyrektorkę Teatru im. Norwida, Józefa Liebersbacha, społecznika i klimatologa. Elżbietę Terlegę z Filharmonii Dolnośląskiej oraz Jana Foremnego z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przybyli także uczniowie J. Ratajczak-Kurowickiej.

Wszystkich witała gospodyni placówki, która od grudnia minionego roku wzbogaca ofertę galerii jeleniogórskich, Beata Czystołowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group