Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5736
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto przebuduje stadion przy Złotniczej?

Sobota, 13 sierpnia 2011, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 14 sierpnia 2011, 7:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto przebuduje stadion przy Złotniczej?
Fot. MT
Miasto ogłosiło przetarg na pierwszy etap przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze pod Euro 2012. Roboty mają się zakończyć 30 kwietnia 2012. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani podjęciem się tego zadania mogą składać swoje oferty do 30 sierpnia br.

W ramach prac przebudowana zostanie trybuna południowa, na parterze której powstaną pomieszczenia dla zawodników i trenerów, a nad nią wybudowane zostanie zadaszenie. Głównym elementem prac będzie jednak budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o naturalnej nawierzchni (105x68 m), budowa bieżni lekkoatletycznej z urządzeniami lekkoatletycznymi, oświetlenie i ogrodzenie boiska oraz podłączenie przyłączy sanitarnych i elektrycznych do wykonanych obiektów. Pod płytą boiska mają zostać umieszczone pompy cieplne, które przez cały rok będą podgrzewać nowe pomieszczenia. Zbudowany też będzie parking dla zawodników.
Zgodnie z harmonogramem murawa boiska – to wczesna wiosna 2012. Teoretycznie można ją położyć jeszcze w tym roku, ale ze względów na terminy ogrodnicze konieczne jest wykonanie tego wiosną.

Plan robót przewiduje, że do końca sierpnia br. Miasto będzie zbierać oferty, a potem pilnie rozstrzygnie przetarg. W takim terminie, żeby można było jeszcze jesienią rozpocząć „grubsze” działania. Samorządowcy podkreślają, że terminy, które sobie narzucili, są bardzo rygorystyczne, a i plany – sięgają dalej niż tylko sama przebudowa, która – póki co – ma kosztować 10 milionów złotych.

– To kwota wystarczająca ledwo na I etap planowanych przez nas prac. A chcemy potem (ale niewiele później) zrealizować jeszcze dwa kolejne. Zgodnie z zapowiedziami nie budujemy stadionu z myślą przede wszystkim o Euro-2012, a z myślą o mieszkańcach i sportowcach. Ten stadion powstanie dla nas, a jeśli jakaś drużyna Euro-2012 wybierze Jelenią Górę, to tym lepiej. Będziemy do tego gotowi – mówi Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta miasta.

- Ale niektóre roboty przy stadionie mamy już za sobą – dodaje Zofia Czernow – bo wykonano już prace przy odprowadzeniu nadmiernej ilości wody z płyty boiska. To było konieczne, bowiem chcieliśmy wykonać je wcześniej, przed przebudową ulicy Powstańców Śląskich, żeby potem już tę ulicę zostawić w spokoju.
Warunki przetargu są jasne. Oferenci muszą wykazać się doświadczeniem w budowie podobnych projektów, mieć komplet niezbędnych certyfikatów, zaproponować technologię zagospodarowania murawy (sianie bądź rozkładanie trawy rolowanej) i przedłożyć świadectwo pochodzenia trawy.
– Stadion – powiedziała Zofia Czernow – ma być oddany, gotowy do użytku najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2012 r. My musimy być gotowi z ofertą dla Euro do końca maja, ale dajemy sobie jeszcze ewentualnie miesiąc na sprawdzenie stadionu i poprawki, gdyby okazały się one konieczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group