Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4983
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto będzie holował auta na zlecenie Miasta?

Środa, 28 grudnia 2016, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2016, 7:38
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Kto będzie holował auta na zlecenie Miasta?
Fot. Archiwum Jelonki.com/Angelika Grzywacz–Dudek
Do czwartku (29.12) przedsiębiorcy prowadzący pomoc drogową mogą składać oferty na holowanie oraz parkowanie pojazdów usuniętych z terenu Jeleniej Góry. Obecnie Urząd Miasta szuka wykonawcy tych usług na najbliższy rok. Czy jak co roku będzie toczyła się wojna pomiędzy laweciarzami?

Jak pisaliśmy, w minionym roku tuż przed przetargami dotyczącymi holowania samochodów ze zdarzeń drogowych jednemu z jeleniogórskich przedsiębiorców spalono dwa pojazdy (28 listopada 2015 roku). Poszkodowany twierdził, że to nie był przypadek. – To już trzecie podpalenie w ciągu ostatnich pięciu lat. Spłonęło siedem samochodów, a policja udaje że nic złego w mieście się nie dzieje – mówił w grudniu 2015 roku jeden z właścicieli jeleniogórskiej pomocy drogowej Łukasz Szeszko.

Rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik podkreśla jednak, że w przypadku przetargu Urzędu Miasta, nie ma się o co bić. - W okresie od 2010 roku do 2015 na zlecenie Miasta odholowano zaledwie 160 pojazdów, a cena za usługę nie była ryczałtowa, ale uzależniona od wagi pojazdów – mówi Cezary Wiklik. – Stąd większe emocje i interesy mogą wchodzić w grę w przypadku holowania aut ze zdarzeń drogowych, obsługiwanych przez policję – dodaje rzecznik UM.

Obecne zapytanie ofertowe UM dotyczy bowiem holowania tzw. porzuconych wraków samochodów na terenie miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group