Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Korekta rozkładu KD

Niedziela, 31 października 2021, 8:57
Autor: WAC
Region: Korekta rozkładu KD
Fot. KD
Skorygowany rozkład jazdy pociągów wprowadzają od 7 listopada Koleje Dolnośląskie.

Czasowe zmiany w rozkładzie jazdy dolnośląskiego przewoźnika będą obowiązywać od niedzieli, 7 listopada, aż do wprowadzenia rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia. Listopadowa korekta jest ostatnią modyfikacją przez wprowadzeniem rocznego planu, który obejmuje rozkłady jazdy wszystkich przewoźników kolejowych.

Zmiany, choć drobne, obejmą znaczącą część pociągów Kolei Dolnośląskich, które zmienią swoje godziny przyjazdów oraz odjazdów z wybranych stacji. Jest to rezultat licznych prac remontowych oraz konieczności dostosowania się do ograniczonej przepustowości na wybranych liniach. Zmiany obejmą przede wszystkim pociągi kursujące na odcinkach Wrocław Główny – Rawicz oraz Wrocław Muchobór – Legnica.

Dla naszych pasażerów zmiany wiążą się z koniecznością dokładnego sprawdzania godzin odjazdu pociągów przez rozpoczęciem podróży – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - W większości przypadków pociągi będą kursowały w wielu wariantach różniących się zaledwie o kilka minut, lecz na niektórych odcinkach dojdzie również do zmian godzin przyjazdu. Aby uniknąć niespodzianek, zachęcamy żeby zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy, który dostępny jest na dworcach kolejowych, we wszystkich platformach sprzedażowych oraz na naszej stronie internetowej.

Oprócz zmian w czasie odjazdów, pociągi dolnośląskiego przewoźnika kursować będą z pominięciem konkretnych stacji. W przypadku linii Wrocław Główny – Jelcz Laskowice kontynuowany jest objazd z ominięciem przystanku Wrocław Brochów przez niektóre pojazdy. Z kolei pociąg nr 69524 relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny kursować będzie bez zatrzymania się na stacjach Jezierzany, Jaśkowice Legnickie oraz Szczedrzykowice w dniach od 20-21 oraz 27-25 listopada br.

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury kolejowej – PKP PLK, na części linii realizowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Zmiany obejmą m.in. odcinek Jaworzyna Śląska – Strzegom, Kudowa-Zdrój – Polanica Zdrój z częścią kursów realizowanych od Kłodzka, trasę Chojnów – Rokitki –Modła – Wierzbowa Śląska oraz odcinek Oleśnica – Krotoszyn. Zmiany będą mieć charakter czasowy, ponieważ część pociągów wróci do ruchu już 9 listopada.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Twoja reakcja na artykuł?

17
50%
Cieszy
4
12%
Hahaha
3
9%
Nudzi
4
12%
Smuci
2
6%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
498
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group