Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5216
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 21 października 2008, 8:39
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
Niebawem w sąsiedztwie tej ścieżki rowerowej powstaną osiedla domków jednorodzinnych.
Fot. TEJO
Poligon po byłej jednostce wojskowej, ciągnący się od ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze aż do Mysłakowic, stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Według planów powstaną tam domy mieszkalne, hotele, usługi rekreacji i sportu, oraz stacje benzynowe przy przebiegającej przez ten obszar, projektowanej obwodnicy południowej miasta.

– W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano szeroki zakres zagospodarowania tego obszaru. Co prawda większa jego część jest chroniona przyrodniczo, ale w wydzielonych enklawach, mogą powstać domy mieszkalne, pensjonaty, czy inne nieuciążliwe obiekty usługowe wraz z terenowymi urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi – mówi Magdalena Kwasiuk, naczelnik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.

Ostateczna decyzja dotycząca powstania nowych obiektów należy do właściciela, którym jest firma obrotu nieruchomościami Bracco. Jej plany przestrzenne pokrywają się z tymi, które proponuje miasto.

– Na dzień dzisiejszy planujemy na tych terenach wybudować jednorodzinne domy mieszkalne, ale nie wykluczamy również powstanie obiektów usługowych, w tym hoteli. Wiemy już, jak powinna wyglądać zabudowa, żeby nie kolidowała z częścią chronioną przyrodniczo. Mamy również wytyczne, co do wykorzystania fragmentów terenów leśnych – mówi Magdalena Skurniak, dyrektor administracyjny nieruchomości Bracco.

Tereny te znajdują się blisko miasta, ale jednocześnie w miejscu cichym i spokojnym i na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Czy zagospodarowanie tego terenu nie będzie przeszkadzało spacerowiczom i biegaczom, którzy upodobali sobie ten teren? Pokaże przyszłość. Z całą pewnością przyszłych lokatorów mogą drażnić crossowcy, którzy uwielbiają ostrą jazdę po poligonowych traktach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Lamia 21-10-2008 9:22
Mieszkanie przy obwodnicy musi być zaiste interesujące:D
~Różyczka 21-10-2008 11:29
Tereny ladne i urocze , ale czy interesujace do zamieszkania ? - bo w pobliżu są dwa cmentarze z mozliwościa rozbudowy, są już galerie pomników nagrobnych ,ma ponoć powstać w tym regionie nowoczesne krematorium, dobrze ze jest juz tam hotel FAN - czyli dom ostatnich schadzek i stypy, widać też że sie rozbudowuje bo ma perspektywy w świetle wielu uroczystości pogrzebowych.
~vw 21-10-2008 12:33
Zostawcie te tereny w spokoju zróbcie tor dal sportowców niech szaleją tam na quadach oraz crossach niech miasto zrobi takie miejsce gdzie będzie o nim głośno na całą Polskę bo takich akurat brakuję... Sportowcy będą mogli ćwiczyć na i tak już zniszczonych poligonach a nie będą niszczyć pobliskich lasów.... To jest potrzebne a nie kolejne Hotele..
~Trzy grosze... 21-10-2008 15:50
Oprocz wyzej wymienionych inwestycji czy mozliwa i przewidziana jest tam trasa rowerowa...?
~popo 21-10-2008 17:39
to idealne miejsce na halę sportową dobry dojazd z miasta planowana obwodnica lepszej lokalizacji nie ma szkoda tylko że teren trafił w takie ręce
~HETERA 21-10-2008 18:11
HOTEL LUB PENSJONAT hmm..rzeczywiscie "malo uciazliwe punkty uslugowe".....
~sarny z enklawy 29-10-2014 15:43
No i co? Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Sarny z enklawy pozdrawiają ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group