Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6274
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje

Wtorek, 21 października 2008, 8:39
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje
Niebawem w sąsiedztwie tej ścieżki rowerowej powstaną osiedla domków jednorodzinnych.
Fot. TEJO
Poligon po byłej jednostce wojskowej, ciągnący się od ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze aż do Mysłakowic, stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Według planów powstaną tam domy mieszkalne, hotele, usługi rekreacji i sportu, oraz stacje benzynowe przy przebiegającej przez ten obszar, projektowanej obwodnicy południowej miasta.

– W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano szeroki zakres zagospodarowania tego obszaru. Co prawda większa jego część jest chroniona przyrodniczo, ale w wydzielonych enklawach, mogą powstać domy mieszkalne, pensjonaty, czy inne nieuciążliwe obiekty usługowe wraz z terenowymi urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi – mówi Magdalena Kwasiuk, naczelnik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.

Ostateczna decyzja dotycząca powstania nowych obiektów należy do właściciela, którym jest firma obrotu nieruchomościami Bracco. Jej plany przestrzenne pokrywają się z tymi, które proponuje miasto.

– Na dzień dzisiejszy planujemy na tych terenach wybudować jednorodzinne domy mieszkalne, ale nie wykluczamy również powstanie obiektów usługowych, w tym hoteli. Wiemy już, jak powinna wyglądać zabudowa, żeby nie kolidowała z częścią chronioną przyrodniczo. Mamy również wytyczne, co do wykorzystania fragmentów terenów leśnych – mówi Magdalena Skurniak, dyrektor administracyjny nieruchomości Bracco.

Tereny te znajdują się blisko miasta, ale jednocześnie w miejscu cichym i spokojnym i na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Czy zagospodarowanie tego terenu nie będzie przeszkadzało spacerowiczom i biegaczom, którzy upodobali sobie ten teren? Pokaże przyszłość. Z całą pewnością przyszłych lokatorów mogą drażnić crossowcy, którzy uwielbiają ostrą jazdę po poligonowych traktach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group