Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11411
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje

Wtorek, 21 października 2008, 8:39
Aktualizacja: 9:16
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Kiedyś strzelanie, teraz inwestycje
Niebawem w sąsiedztwie tej ścieżki rowerowej powstaną osiedla domków jednorodzinnych.
Fot. TEJO
Poligon po byłej jednostce wojskowej, ciągnący się od ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze aż do Mysłakowic, stwarza ogromne możliwości inwestycyjne. Według planów powstaną tam domy mieszkalne, hotele, usługi rekreacji i sportu, oraz stacje benzynowe przy przebiegającej przez ten obszar, projektowanej obwodnicy południowej miasta.

– W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano szeroki zakres zagospodarowania tego obszaru. Co prawda większa jego część jest chroniona przyrodniczo, ale w wydzielonych enklawach, mogą powstać domy mieszkalne, pensjonaty, czy inne nieuciążliwe obiekty usługowe wraz z terenowymi urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi – mówi Magdalena Kwasiuk, naczelnik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.

Ostateczna decyzja dotycząca powstania nowych obiektów należy do właściciela, którym jest firma obrotu nieruchomościami Bracco. Jej plany przestrzenne pokrywają się z tymi, które proponuje miasto.

– Na dzień dzisiejszy planujemy na tych terenach wybudować jednorodzinne domy mieszkalne, ale nie wykluczamy również powstanie obiektów usługowych, w tym hoteli. Wiemy już, jak powinna wyglądać zabudowa, żeby nie kolidowała z częścią chronioną przyrodniczo. Mamy również wytyczne, co do wykorzystania fragmentów terenów leśnych – mówi Magdalena Skurniak, dyrektor administracyjny nieruchomości Bracco.

Tereny te znajdują się blisko miasta, ale jednocześnie w miejscu cichym i spokojnym i na pewno będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Czy zagospodarowanie tego terenu nie będzie przeszkadzało spacerowiczom i biegaczom, którzy upodobali sobie ten teren? Pokaże przyszłość. Z całą pewnością przyszłych lokatorów mogą drażnić crossowcy, którzy uwielbiają ostrą jazdę po poligonowych traktach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
645
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group