Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 6:20
Aktualizacja: 7:38
Autor: Mad
Kasia z Mistrzynią Europy (U18) Alicją Śliwińską
W Bratysławie zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Klasycznych. Alicja Śliwińska w kat. do lat 18 i Patrycja Waszczuk do lat 16 zdobyły złoto! Jelenia Góra też miała swoją reprezentantkę do lat ośmiu: Kasię Tkacz.

Nasza zawodniczka zajęła 39. miejsce, (na 62 kobiety). Zdobyła 4 punkty: 4 wygrane, 5 przegrane. Ośmiolatki z Europy postawiły wysoko poprzeczkę, gdyż mistrzyni Polski Blanka Polakiewcz zajęła dopiero 13 miejsce. Grupę Kasi zdominowały reprezentantki ze wschodu: Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Rywalizacja była zacięta a 9-dniowy turniej dał się młodym zawodnikom mocno we znaki.

W sumie we wszystkich kategoriach uczestniczyło około 1300 zawodników. Najliczniejsza była reprezentacja Rosji. Natomiast Polskę reprezentowało 77 zawodników.

Już za kilka dni Kasia zagra w Mińsku na Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Trzymamy kciuki.

Przeprowadziliśmy króciutką rozmowę z naszą zawodniczką:

Lubisz grać w szachy?

Tak, lubię, szczególnie kiedy przeciwniczka nie widzi mata.

Co dają ci szachy?

Myślenie, rozwój.

Jak idą przygotowania do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych?

Dobrze, lubię szybkie szachy, mam nadzieję, że lepiej mi pójdzie, niż na Słowacji.

Masz jakieś marzenie związane z szachami?

Chciałabym kiedyś tak wygrać turniej, żeby mi hymn Polski zagrali, tak jak Alicji.